To Be or Not to Be: That Is the Question

13. 9. 2024 – 29. 9. 2024
Inspirace Shakespearovým Hamletem ožívá ve skleněných plastikách Martina Janeckého a Ronyho Plesla.

Výstava s názvem To Be or Not to Be: That Is the Question, na které představují svá díla Martin Janecký a Rony Plesl, se po úspěchu během festivalu Prague Art Week přesunula. Světově uznávaní umělci vystavují své skleněné plastiky od 13. do 29. září v Clam-Gallasově paláci. První společná výstava těchto dvou světově uznávaných mistrů skla nese název po jednom z nejznámějších a nejcitovanějších monologů klasického divadla. Stejně jako Shakespearův vrcholný opus, tak i díla na výstavě si kladou otázku o významu lidského života. Připomínají totiž smrtelnost a balancují nad otázkami morálky, síly emocí a komplikovanosti lidského (ne)bytí obecně. Hamlet rámuje výstavu nejen ideově. Oba autoři totiž čerpají svou inspiraci především v historii a rozvíjejí témata klasického umění, jakými jsou například Memento Mori, Vanitas nebo motiv klasické busty. Výstava probíhá pod patronací KodlContemporary, jež má za cíl zpřístupnit domácí i mezinárodní veřejnosti špičkové současné české umění a zasadit je do světového kontextu.

Clam-Gallasův palác

Husova 158/20