Nejen zdvořilé gesto. Oskar Kokoschka Adolfu Loosovi

10. 9. 2024 – 3. 11. 2024
Zhlédněte nedávno objevený dopis Oskara Kokoschky, který apeluje o ochranu Müllerovy vily.

Výstava "Nejen zdvořilé gesto. Oskar Kokoschka Adolfu Loosovi" představuje nově nalezený dopis, který Oskar Kokoschka v roce 1961 napsal rakouskému ministru školství Heinrichu Drimmelovi. V dopise žádá o záchranu Müllerovy vily v Praze, díla Adolfa Loose, a její zařazení na seznam UNESCO. Tento významný dokument byl zakoupen do sbírek Muzea města Prahy, které Müllerovu vilu spravuje.

Dopis poskytuje pohled na poválečné úsilí o zachování kulturních památek v komunistických státech a ukazuje Kokoschkův osobní vztah a podporu pro dílo svého přítele Loose. Výstava je doplněna o nově objevené fotografie Kapsovy vily, které dokumentují Loosovy interiéry a Kokoschkův vliv na pražskou kulturní scénu. Výstava potrvá od 10. 9. do 3. 11. 2024 ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov.

Vernisáž proběhne 9. 9. 18.00 hod.

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Nad Hradním vodojemem 53/13