Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Vila Tugendhat 1928–2013

Vila Tugendhat 1928–2013

Místo:
Studijní a dokumentační centrum Norbertov

Termín:
12. 10. 2017 – 4. 2. 2018

Výstavu s názvem „Vila Tugendhat 1928–2013“ připravilo Studijní a dokumentační centrum vily Tugendhat Muzea města Brna jako putovní prezentaci, která přibližuje historii vily od jejího vzniku přes náročnou obnovu až po úspěšnou současnost. Podobně jako Müllerova vila v Praze přitahuje brněnská vila Tugendhat tisíce návštěvníků, jimž je během odborně vedených prohlídek umožněno vnímat neopakovatelnou atmosféru domu, dokonalou architektonickou kompozici interiérů, exteriérů a krásu přilehlé zahrady.

Müllerova vila v Praze a vila Tugendhat v Brně díky dlouholeté spolupráci týmů zajišťujících jejich provoz založené na vzájemné propagaci, výměně zkušeností a informací se staly důležitými příklady způsobů prezentace památek moderní architektury nejen v naší zemi, ale i ve světovém kontextu.

Výstava, kterou nyní prezentujeme v galerii Studijního a dokumentačního centra Norbertov, vznikla v roce 2012 a je složena ze 14 ucelených tematických okruhů pojednávajících o historii vily v několika časových obdobích. Informační panely doplňují velkoformátové fotografie, které divákům přibližují atmosféru vily Tugendhat pomocí detailů designového nábytku, materiálů a ikonicky známých částí domu, jako je chromové opláštění sloupu v interiéru nebo průhled pásovým oknem do zahrady vily. Součástí výstavy je taktéž model objektu v měřítku 1:50. Od roku 2012 měli možnost výstavu shlédnout diváci ve více než 25 světových destinacích.

Autor fotografie: David Židlický.

Partneři výstavy:

Overlay loader