Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Věže z Merkuru

Věže z Merkuru

Termín:
6. 3. 2013 – 30. 3. 2014

O stavbách odvážných konstrukcí přemýšlí mnozí, realizuje je ale jen malá část vyvolených. Stavebnice Merkur umožňuje stavět každému, kdo spatřuje ve zmenšeném modelu také velké dílo. Vyhlídkové věže z Merkuru totiž skýtají zajímavé pohledy i z nevelkých výšek.

Výstava umístěná v suterénu Petřínské rozhledny nabízí návštěvníkům možnost vyzkoušet si pocity konstruktérů průkopnických staveb technického „století páry“, stejně jako se vžít do role tvůrců účelových děl postmoderního věku. Umožňují jim to vystavené modely Petřínské rozhledny, Eiffelovky věže, coby její inspirace, a konstrukčně velmi blízké stavby, také model současné rozhledny Strážný vrch, která reprezentuje dnešní technicko-estetické počiny. Všechny tyto modely byly zhotoveny z dílů stavebnice Merkur, dokonalé technické hračky, která roli pouhého zabavení dětí vysoce překračuje.

Součástí výstavy je i herna s díly stavebnice Merkur, kde si mohou návštěvníci realizovat vlastní konstrukce a výrobky. Inspirovat se mohou prostřednictvím vyobrazení současných rozhleden nebo jejich zjednodušených schémat. Výstava se věnuje i okolnostem vzniku Petřínské rozhledny – naznačuje klíčový význam Klubu českých turistů, inspiraci pařížskou Eiffelovou rozhlednou a představuje některé dnešní rozhledny vystavěné v posledních letech na území celého Česka. V rámci výstavy proběhne soutěž, při níž budou zdařilé modely rozhleden oceněny a stanou se součástí výstavy. Fenomén Merkur a fenomén Petřín se tak pozoruhodně protínají.
 PARTNEŘI VÝSTAVY
 

Z vernisáže

Více

Fotogalerie 1

Více

Fotogalerie 2

Více
Overlay loader