Vážení návštěvníci, od 18. 12. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Muzeum hlavního města Prahy

Pohádkový nový rok

Pohádkový nový rok

Místo:
Zámecký areál Ctěnice, Věž zámku

Termín:
20. 1. 2019 – 17. 3. 2019

Muzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 20. ledna 2019 do 17. března 2019 ve spolupráci s Kontaktní kanceláří Svobodného státu Sasko v Praze výstavu dětských kreseb, které vzešly z výtvarné soutěže pro žáky základních škol  Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Celkem se soutěže zúčastnilo 32 škol, ze kterých bylo do soutěže zasláno 611 obrázků. Autorkou vítězného obrázku je dvanáctiletá Karolína Hrušková ze Základní školy T. G. Masaryka a gymnázia Česká Kamenice.

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze se věnuje propojování stávajících kontaktů ze Saska a České republiky na politické, hospodářské a kulturní úrovni. V popředí stojí i propojování škol a dalších zařízení pro školáky a studenty, organizace kulturních akcí, například autorská čtení, koncerty a výstavy. Kancelář patří k Saské státní kanceláři všechny Drážďanech, která je sídlem saského premiéra.

Výtvarná soutěž zadala dětem výtvarně ztvárnit téma „Pohádkový nový rok“. Obrázky mohly být vytvořeny jakoukoliv technikou. Vděčnou inspirací pro autory soutěžních kreseb byl saský zámek Moritzburg, který je v Německu i v České republice v povědomí všech generací již 45 let neodmyslitelně spjat s pohádkou režiséra Václava Vorlíčka „Tři oříšky pro Popelku”. A to je také hlavní důvod, proč jsou v zámku ve Ctěnicích nyní kresby vystavovány. Muzeum hlavního města Prahy totiž od podzimu 2013 do jara 2014 hostilo právě ve Ctěnicích, společně se zámkem Moritzburg připravenou výstavu věnovanou tomuto oblíbenému filmu. A tak se po pěti letech Popelka do Ctěnic vrací.

Pro vítězný obrázek hlasovala nejen Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze, ale i Saská státní kancelář v Drážďanech. Ze zaslaných obrázků byl vybrán jeden vítězný obrázek, který byl použit jako motiv novoročního přání.

 

Karolína Hrušková převzala dne 18. prosince 2018 v Kontaktní kanceláři Svobodného státu Sasko v Praze věcnou odměnu. Třída, ze které autorka vybraného obrázku pochází, je navíc odměněna jednodenním výletem do Drážďan s pestrým programem.

Zúčastněné školy:
ZŠ T. G. Masaryka a gymnázium, Česká Kamenice
ZŠ a MŠ Moskevská 679, Česká Lípa
ZŠ Školní, Děčín
ZŠ a MŠ Dobkovice
ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov
ZŠ Čestmíra Císaře, Hostomice
ZŠ Chlumec, Muchova 228
ZŠ Písečná, Chomutov
ZŠ speciální, Liberecká 31, Jablonec nad Nisou
2.ZŠ Jirkov, Studentská 1427
5.ZŠ Kadaň, Na Podlesí
ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676
ZŠ Lesní, Liberec
ZŠ a MŠ Libouchec
ZŠ U Stadionu, Litoměřice
ZŠ a MŠ Lom
1.ZŠ Lovosice, Sady pionýrů 355/2
ZŠ Malšovice
ZŠ a MŠ Meziboří
ZŠ a MŠ Mnětěš
ZŠ Most, Václava Talicha 1885
ZŠ Podbořany, Husova 276
ZŠ Ročov 121
ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice
ZŠ U Nových lázní, Teplice
ZŠ Maxe Švabinského, Teplice
ZŠ Terezín, Na Krétě 554
ZŠ a MŠ SNP 6, Ústí nad Labem
ZŠ Pod Vodojemem, Ústí nad Labem
ZŠ Stříbrnická, Ústí nad Labem
ZŠ a MŠ Zabrušany
ZŠ Želenice

Overlay loader