Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Peníze, nebo život?

Peníze, nebo život?

Místo:
Hlavní budova muzea

Termín:
5. 6. 2013 – 23. 3. 2014

Výstava byla celá o penězích – objasňuje jejich historii a funkci jako platebního nástroje, jejich výrobu i oběh. Ve světě dospělých jsou peníze všudypřítomným tématem. Děti se s penězi jako darem od rodinných příslušníků nebo kapesným dostávají do kontaktu velmi záhy. Proto je nutné, aby měly příležitost dozvědět se více o nakládání s nimi a jejich správě, aby si od útlého věku mohly k penězům vytvářet odpovědný přístup.

Výstava PENÍZE, NEBO ŽIVOT? fungovala jako velká hra. Děti na vlastní kůži aktivně zažily, jakou funkci a roli peníze v naší společnosti hrají. Se svou spořicí kartou k osobnímu účtu prošly jednotlivými stanovišti, kde měly možnost seznámit se hravou formou s důležitými informacemi o peněžních tocích. Aby si vydělaly peníze, mohly si vybrat určité zaměstnání, peníze pak mohly utrácet za zábavu i jiné zboží nebo šetřit. Multimediální kvízové stanice dětem nabídly možnost, aby si své nově nabyté znalosti vyzkoušely a zároveň za ně získaly jako jejich ohodnocení další peníze na svůj účet.
Výstava měla za cíl pomoci rozvoji finanční gramotnosti a navázala na školní vzdělávací programy, které děti učí rozvíjet správný úsudek, rozhodování i kritické myšlení – životní schopnosti, které potřebují mladí i dospělí. Kromě dovedností, které se s penězi obvykle spojují, tu děti mohly rozvíjet také další schopnosti, například matematické. Využití multimediálních interaktivních aplikací podporuje cílené a samostatné vzdělávání.

Finální podobu výstavy, která vznikla z podnětu Erste Group jako součást sponzorského programu Přidaná HODNOTA, připravilo Dětské muzeum ZOOM ve Vídni spolu s  Kindermuseum FRida & freD v Grazu a její českou verzi realizuje Česká spořitelna a Muzeum hlavního města Prahy.

Výstava je určena dětem (doporučený věk od osmi let), jejich pedagogům, rodičům i prarodičům a bude probíhat v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci (Na Poříčí 52, 180 00 Praha 8) od 5. června 2013 do 23. března 2014, denně kromě pondělí od 9.00 do 18.00 hodin.


FILM Z VÝSTAVY 
 


PARTNEŘI VÝSTAVY
 

Z vernisáže

Více

Fotogalerie

Více
Overlay loader