Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Masopust ve Ctěnicích 2015

Masopust ve Ctěnicích 2015

Místo:
Zámecký areál Ctěnice

Termín:
8. 2. 2015

Zámecký areál Ctěnice ožije v neděli  8. 2. 2015 masopustní obchůzkou, lidovými písničkami, hudbou a zavoní zabíjačkovými specialitami a tradičními masopustními koblihami.

Návštěvníci ctěnického masopustu se mohou od 10:00–17:00 těšit na staropražskou zabíjačku, doprovázenou ukázkami práce řezníka a možností zakoupit si a okoštovat tradiční zabíjačkové jitrnice, jelítka, tlačenky, ovar nebo taliány. Chybět nebude ani tradiční masopustní pečivo, pivo, teplé alkoholické i nealkoholické nápoje, a to vše za zpěvu českých písniček heligonkáře Franty Albrechta.

Od 11:00–14:00 bude v prostorách Špejcharu připravena masopustní dílna pro děti  určená pro přípravu maškar k průvodu výtvarnou technikou „malování na obličej“.
 

Masopustní veselí vyvrcholí ve 14:00, kdy bude zahájen masopustní průvod areálem v podání Národopisného souboru Doudleban a dechové hudby Šumavanka. O zábavu a taškařici se postará mládenecká růžičková koleda tvořená Matkou, hejtmanem, rychtářem, konšely, tancmajstry, moučným a židy.

Všechny maškary vítány!

 


 

 

Overlay loader