Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Festival Brikcius – 6. ročník

Festival Brikcius – 6. ročník

Místo:
Novomlýnská vodárenská věž

Termín:
16. 11. 2017

Délka trvání:
od 18:00

6. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Praze – FESTIVAL BRICKUS (L'Arte dell'Arco - Buxtehude - Brahms120 - Tansman110), který se každoročně koná pod záštitou starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého a v rámci mezinárodních Daniel Pearl World Music Days. Letošním rokem se k pořádání připojilo i Muzeum hlavního města Prahy. 

Dramaturgie 6. ročníku je zaměřena na 90. výročí narození ruského violoncellisty Mstislava Rostropoviče, 120. výročí úmrtí skladatele Johannese Brahmse, 170. výročí úmrtí skladatele Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, 110. výročí narození polsko-francouzského skladatele židovského původu Alexandera Tansmana, 325. výročí narození italského skladatele Giuseppe Tartiniho, 380. výročí narození a 310. výročí úmrtí německého skladatele Dietricha Buxtehudeho, 332. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha, benefiční koncert pro Lékaře bez hranic | Médecins Sans Frontières a 19. ročník festivalu Den poezie (207. výročí narození básníka Karla Hynka Máchy).

Součástí festivalu je i básnické čtení DEN POEZIE - V MAJÁKU z nové sbírky básní Anny Brikciusové za violoncellového doprovodu autorky. Akce se koná ve čtvrtek 16. listopadu 2017 od 18:00 v Novomlýnské vodárenské věži. Festival se tímto propojí s 19. ročníkem festivalu Den poezie a 207. výročí narození básníka Karla Hynka Máchy (1810 - 1836). Během večera, který zahájí Vít Kremlička, budou uvedeny violoncellové skladby Johanna Sebastiana Bacha a české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové.

(------LINKA------)


Informace pro návštěvníky

Na básnické čtení v Novomlýnské vodárenské věži je volný vstup do vyčerpání kapacity sálu.
Kompletní program koncertů naleznete na webu festivalu

Plakát

Více
Overlay loader