Vážení návštěvníci, od 18. 12. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Muzeum hlavního města Prahy

Dětské pokoje

Dětské pokoje

Dětské pokoje jsou dva — ložnice (1) a herna (2) — a jsou vzájemně propojeny dveřmi. Oba pokoje mají vlastní vstup z galerie hlavního schodiště. Prostřednictvím dámské šatny je dětská ložnice přístupná z ložnice rodičů, kromě toho je možné z ní vstoupit i na balkon nad arkýřem jídelny.
Nábytek dětských pokojů je z měkkého dřeva, hladkých geometrických tvarů, lakovaný výraznou žlutou, modrou a zelenou barvou. Vyrobila jej firma S.B.S. Brno. Nedochované kovové postele byly podle dokumentace vyrobeny nově. Jsou lakovány temně červenou barvou, stejně jako radiátory ústředního topení. Červenou barvu má i linoleum, které z hygienických důvodů nebylo kryto koberci. To je sice nové, ale dodala ho firma DLW, jež byla dodavatelem i původního linolea.

Linoleum pokrývá též horní desky dvou shodných čtvercových stolů, umístěných v obou pokojích. Židle a křesílka windsorského typu z temně mořeného dřeva se nedochovaly, podle dokumentace byly vyrobeny nově. Stahovací lampy s dvojkónickými pergamenovými stínidly, opět shodné v obou pokojích, jsou také nové. Lampičky stojící v ložnici na nočních stolcích, s kulovitým stínidlem z mléčně zbarveného skla upevněným v mosazné manžetě, byly získány z objektu obdobného stáří. Skříně, uvnitř dýhované mahagonem, nemají zachováno vnitřní vybavení.
Na stěnu herny byla znovu upevněna černá školní tabule a do čele herny umístěna velká pohovka, čalouněná pruhovanou látkou. Ze shodné látky je ušit dvoudílný závěs, oddělující výklenek s umyvadlem a třetí postelí.
 

Overlay loader