Vážení návštěvníci, hlavní budova muzea je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum hlavního města Prahy

Český filmový plakát 1931 - 1948 v Bratislavě

Český filmový plakát 1931 - 1948 v Bratislavě

Místo:
Mimo objekty muzea, Bratislava, Slovenská republika

Termín:
10. 11. 2016 – 30. 11. 2016

Adresa konání:
Kino Lumiére Špitálska 4, 811 08 Bratislava

VSTUP ZDARMA

V rámci Dnů Prahy v Bratislavě představíme výstavu uceleného výběru filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy. Výstava seznámí s unikátní plakátovou formou tzv. nudle (úzký formát tisku), jež se masově rozšířila po vzniku zvukového filmu na počátku 30. let 20. století a byly vylepované především na veřejných prostranstvích. Tyto plakáty jsou snadno rozpoznatelné, jsou charakteristické skladbou více obrazů či postav doplněné velkými plochami výrazných barev. 

Kvůli svému grafickému ztvárnění nebyly tyto dobové filmové plakáty nikdy plnohodnotně přijaty odbornou veřejností, takže jejich kouzlo a naivitu v nich nalézáme teprve nyní. Odsouzení plakátu jako dobového kýče nepřihlíží k faktu, že se jedná o reklamní produkt, který má nalákat dobového návštěvníka na film.

Muzeum představí soubor 52 dobových plakátů a ukázky z legendárních českých filmů.

V rámci výstavy je připraven i doprovodný program: 
10. 11. od 16:00 - přednáška Český filmový plakát 1931 - 1948 Mgr. Jindřicha Čeladína, autora výstavy. Přednáška o fenoménu tzv. nudlí jako specifického žánru plakátu v kontextu doby bude doplněna promítáním ukázek. 

Celkový program Dnů Prahy v Bratislavě naleznete na https://www.dniprahy.sk/

Overlay loader