Vážení návštěvníci, od 18. 12. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Pražské veduty 18. století

Muzeum města Prahy představuje historický svět virtuálníma očima. Ve spolupráci s muzejními odborníky vznikají nové možnosti, jak Vás nechat nahlédnout do naší historie. Pohodlně se usaďte, online promítání začíná.

Pražské veduty 18. století

Knihu Pražské veduty 18. století prezentuje jeden z autorů PhDr. Jiří Lukas, historik MMP. Cílem dvojjazyčné publikace, která vyšla současně se stejnojmennou výstavou, je seznámit čtenáře se vzhledem Prahy v průběhu 18. století. Publikace nabízí vyobrazení a podrobné popisy více než čtyř stovek grafických listů se zpodobněním města, jeho částí, jednotlivých církevních i světských budov, ale i soch a sousoší, zdobících Karlův most a pražská prostranství. Mezi mimořádné soubory, představující nám Prahu v její celistvosti, patří rozsáhlá grafická alba vedut Friedricha Bernarda Wernera z počátku 40. let 18. století a Filipa a Františka Hegerových z let 1792 – 1796.

Pokud byste chtěli publikaci zakoupit, napište nám na e-mailovou adresu: publikace@muzeumprahy.cz, osobní předání v Praze je možné domluvit. Kniha je také v prodeji na e-shopech některých knihkupectví.