Zdenko Feyfar – neznámý i známý

Hlavní budova muzea

13. 3. 2013 – 25. 8. 2013

Výstava ke stému výročí narození tohoto významného českého fotografa trvala od 13. 3. do 25. 8. 2013. Na výstavě byly zastoupeny Feyfarovy fotografie Prahy i málo známé snímky Vltavy a Podkarpatské Rusi. Součástí expozice byly rovněž fotografie Krkonoš, jejich panoramat, přírodních krás a ukázek lidské práce.

Do výstavy byly zahrnuty také díla otce Zdenka Feyfara, MUDr. Jaroslava Feyfara, jakožto vášnivého fotoamatéra. Velkou měrou byly na výstavě zastoupeny fotografie, které vznikly v době pořádání světové výstavy v Bruselu v roce 1958. Prezentovány byly také autorovy záznamy ve formě skicářů a deníků, které vznikaly při toulkách Prahou a díla z fotoreportážní a portrétní tvorby.

Jak podotýká ředitelka Muzea hlavního města Prahy, PhDr. Zuzana Strnadová: „Touto výstavou prezentujeme fotografie Zdenko Feyfara nejen ze sbírek našeho muzea, ale  celé široké spektrum jeho tvorby. Doufám, že návštěvníky výstava potěší vysokou kvalitou jednotlivých fotografií a stejně tak i svojí jedinečnou atmosférou“.

PARTNEŘI VÝSTAVY

Fotogalerie 1