Umění kuté v železe - workshop SPUŠ Jablonce nad Nisou

Zámecký areál Ctěnice

9. 6. 2017 – 10. 6. 2017

Vyšší odborná škola – Obor ražená medaile z Jablonce nad Nisou v doprovodném workshopu nabídne zájemcům možnost vyzkoušet si některé dovednosti spojené se vznikem medaile a mince. Půjde o rytí písmenek do sádrových kotoučů, používaných pro zhotovení modelů pro současnou technologii výroby medaile a mince. Návštěvníci si mohou vyzkoušet i historickou ruční ražbu jednostranné medaile pomocí úderů kladivem. Střední umělecko-průmyslová škola umožní vyzkoušet si plastické rytí kovů tvorbou pečetidel a malých raznic i rytí do dřeva ve formě malých razítek a dřevorytů určených pro tisk.

SUPŠ byla založena roku 1880 v reakci na potřeby rozvíjejícího se bižuterního průmyslu. Původně řemeslná škola, zaměřená na výuku kreslení, modelování a cizelování, rozšířila postupně nabídku svých oborů o pasíře, rytce, dekoratéry a výrobce bronzového zboží. V roce 1995 byla založena Vyšší odborná škola, která nabízí obor ražená medaile a mince.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky:

Termíny: 9. 6. 2017 (10–17 hod.) a 10. 6. 2017 (13–21 hod.)
Kontaktní osoba: Eliška Doleželová, email: dolezelova@muzeumprahy.cz

Rezervace předem není nutná.