Muzeum hlavního města Prahy

Svaté obrázky očima studentů

Svaté obrázky očima studentů

Místo:
Webová výstava

Termín:
od 17. 10. 2018

Studentská výstava

Muzeum hlavního města Prahy spolupracuje s Gymnáziem Na Vítězné pláni Praha 4  a snaží se inspirovat studenty k vyjádření vlastního vnímání vystavovaných sbírkových předmětů a motivovat k vlastní tvorbě. 


Závěrečnou inspirací ve školním roce 2017/2018 se stala studentům výstava Kouzlo svatých obrázků (9. 12. 2017 - 2. 4. 2018), kterou navštívili v březnu 2018. Po lektorském výkladu se opět inspirovali k vlastní tvorbě - vytvářeli vlastní svaté obrázky libovolnou technikou.

Práce je vždy doplněna o krátký autorský text studenta, autora grafiky. 

Adéla Anna Thomaidesová

Výstava mě příjemně překvapila. Čekala jsem, že mě to nebude moc zajímat, ale nakonec mě obrázky úplně vtáhly do sebe.

Příjemná paní lektorka nás zajímavě provedla a skvěle nás uvedla do tématu. Sochy, oltáříky a obrázky byly krásně uspořádané. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí i o Praze a jsem velmi ráda, že jsem měla příležitost na výstavu navštívit.

Na výstavu budu dlouho vzpomínat.

Alice Suchánková

Nejprve jsem myslela, že mě výstava nebude moc zajímat, ale velmi příjemně mne překvapila. Zajímavé mi přišly jak sochy a obrazy svatých, tak domácí oltáře a svaté obrázky. Výstava byla pěkně pojatá a zajímavě podaná paní lektorkou, která nám přesvědčivě popisovala ty nejdůležitější exponáty výstavy.

Ve své práci jsem zvolila metodu monotypie a pokusila jsem se zobrazit atributy církve a víry.

Aneta Tuncevová

Toto téma mě nikdy nezajímalo, a proto jsem byla vážně překvapená, že mě výstava opravdu bavila. Krásné svaté obrázky panenky Marie s malým Ježíšem mě nadchly nejvíce a podle nich jsem také pak zkusila nakreslit svůj vlastní. Děkuji muzeu za tuto možnost.

Julie Polanecká 

Podle názvu, jsem toho od výstavy mnoho neočekávala, ale nakonec mě zaujala a líbila se mi.

Domácí oltáře jsem nikdy předtím neviděla a ani jsem netušila, že existují. Na výstavě jsem jich viděla opravdu hodně. Překvapilo mě velké množství kartiček z poutí, každá byla jiná a bylo zajímavé je mezi sebou porovnávat. Tyto kartičky mě následně inspirovaly při kreslení mého oltáříku. 

Karolína Chaloupková

Paní lektorka, která nás provázela výstavou, byla velmi příjemná. Zpočátku jsem si myslela, že výstava nijak zajímavá nebude – soudila jsem podle názvu. Byla jsem však mile překvapená, protože byla fajn.

Nejvíce mě zaujaly domácí oltáře, jejich barevnost a rozmanitost. Už se nemohu dočkat další výstavy.

Lucie Knopová

Výstava byla zajímavá, paní lektorky byla také příjemná a se zájmem nás celou výstavou provedla a vše nám ukázala. Obzvláště mě zaujaly oltáře se svatými.

Natálie Cillerová

Výstava byla velice rozmanitá. Měli jsme možnost vidět stovky různých exemplářů, předmětů a maleb ve dvou místnostech muzea.

Zajímavý bonus byla i interaktivní tabule s mapou, kde se památky nacházejí.

Jako téma jsem si vybrala obraz Panny Marie.

Natálie Klemencová

Výstava "Svaté obrázky" mě překvapila, netušila jsem, co jsem mohla od tohoto názvu čekat a nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Výstava byla hezká a některé exponáty, hlavně obrazy Ježíše byly krásné. Sama jsem si jako inspiraci k mému obrazu vybrala sochu trpícího Ježíše, která mě zaujala zejména výrazem v obličeji. 

Mirek Nguyen

Výstava mě velice zaujala, musím říci, že jsem vůbec nečekal, že mne tak silně osloví. Byl jsem doslova ohromen všemi těmi svatými obrázky. Nejvíc na mne zapůsobil obraz s námětem ukřižování Ježíše Krista, který se stal mojí inspirací.

Overlay loader