String Art a výroba vánočních svíček

Hlavní budova muzea

6. 12. 2014

String Art – v češtině se můžeme setkat s názvem nitěná technika nebo nitěná grafika. Dají se z ní vytvořit i prostorové věci, ne jen papírová přáníčka, obrázky na dřevo, ale i dekorace a šperky.

Výroba vánočních svíček z vosku
Dříve se ze včelího vosku vyráběly tzv. voskovice, které sloužily ke svícení. Suroviny k výrobě svíček byly ve středověku poměrně drahé. V širších lidových vrstvách bylo mnohem obvyklejší svítit loučemi, k jejichž výrobě lze použít v té době mnohem dostupnější materiály jako je např. dřevo, pryskyřice atd. Vosk sloužil i jako platidlo a byl navíc využíván mnoha jinými řemesly. Dodnes jsou svíčky z včelího vosku velmi žádané, protože vedle teplého světla šíří i příjemnou vůni.

Na program je nutné se objednat u Mgr. Mileny Suské, tel.: 224815850; 724518255 nebo na emailu: suska@muzeumprahy.cz; využívejte rezervační systém  muzea.