Staroměstská mostecká věž – Mystérium věže

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

90 minut

1. stupeň ZŠ (3.–5. třída): program představí Staroměstskou mosteckou věž jako památku úzce spjatou s Karlem IV. a jeho synem Václavem IV. S  pomocí haptických předmětů poznají děti některé středověké stavební techniky, porozumí významu této věže z hlediska reprezentace panovníka i obrany města, seznámí se s nejznámější pověstí o této věži. Součástí programu je i pracovní list.
Program není vzhledem k náročnosti vhodný pro žáky MŠ, 1. a 2. tříd ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Umění a kultura

2. stupeň ZŠ (6.–9. třída) a nižší gymnázia: s pomocí lektora se žáci pečlivě seznámí s výzdobou této gotické památky, s jejím významem pro obranu města a s její reprezentační funkcí. Součástí programu je pracovní list.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia: program se zaměří na rozpoznanou i nerozpoznanou symboliku Staroměstské mostecké věže a na možnosti její interpretace.
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a společnost (Dějepis)

Sraz účastníků před vstupem do věže. Program je spojen s pěším výstupem na věž. Objekt není vytápěn.

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Program připravila a vede: Bc. Markéta Gausová Zörnerová, tel. +420 221 709 666, gausova@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 25 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek