Promítání – Biograf v biografu / Kino 16

Hlavní budova muzea

8. 2. 2017

od 17:30

V rámci výstavy Pražské biografy jsme pro vás připravili speciální promítání, které bude věnováno projekci starších filmů na téma Praha, filmaři, herci a kina.

Seznam promítaných krátkometrážních filmů:

• dokumentární film z roku 1981 Praha Jana Kříženeckého – Portrét průkopníka naší kinematografie a fotografa staré mizející Prahy.
  • dokumentární film z roku 1976 Pražské konfrontace – Jiří Adamíra na ukázkách ze starých němých hraných filmů vtipně konfrontuje tehdejší a novou Prahu.
  • dokumentární film z roku 1978 Magistři smíchu – Vzpomínka na dva velikány českého filmu – Karla Lamače a Martina Friče – ve vzpomínkách jejich současníků i mladších filmařů a herců.
    Film se natáčel v dnes již zrušeném kině Zvon. Je to poslední vystoupení Jana Wericha ve filmu.
  • dokumentární film Vášeň kinooperatéra – Dokument o zapáleném filmovém sběrateli a nadšenci panu Bašusovi.
  • dokumentární film z roku 1978 Adresář – Poetický pohled na bývalou starou dělnickou čtvrť Žižkov.

Všechny filmy budou promítány z 16mm filmového pásu starou promítačkou.

Akce bude doplněna přednáškou o některých dnes již zrušených kinech.

Cena: 60Kč/osobu