Příměstský tábor Muzea hlavního města Prahy – Putování pravěkou Prahou

Hlavní budova muzea, pražská hradiště

5. 8. 2019 – 9. 8. 2019

Archeologové Muzea hlavního města Prahy na letošní rok připravili 1. ročník archeologického příměstského tábora.

Vydej se s námi po stopách pravěkých obyvatel Prahy a objev kouzlo pražských hradišť! Společně prozkoumáme nejvýznamnější pravěká hradiště v Praze a zjistíme, jak zde lidé žili, jak získávali potraviny, jak si vyráběli oblečení nebo šperky. To vše si vyzkoušíš na vlastní kůži. Mimo to spolu nahlédneme do návštěvníkům běžně nepřístupného muzejního depozitáře a konzervátorské dílny. Pouze pro děti, které se nebojí ušpinit, chodit, tvořit a experimentovat!

Tábor připravili a vedou archeologové Muzea hl. m. Prahy. Maximální počet účastníků tábora je 15 dětí ve věku
10 – 14 let.

Cena: 2500 Kč

V ceně bude zahrnuto:

• celodenní program
  • doprava dětí z hlavní budovy muzea na Florenci na pražská hradiště prostřednictvím MHD (hradiště v Šárce,
    Na Farkách, v Hostivaři, v Butovicích) a zpět
  • oběd (dopolední a odpolední svačinu zajistí rodiče)
  • zajištění pitného režimu
  • výtvarný materiál a pomůcky pro program
  • táborová kšiltovka a archeologický deník pro každého účastníka
  • prohlídka hlavní budovy muzea na Florenci

Sraz bude vždy v hlavní budově muzea na Florenci (Na Poříčí 52, Praha 8) mezi 8:00 – 8:30, vyzvedávání/předávání dětí po návratu z výletu tamtéž mezi 16:30 – 17:00.

V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní program v objektech Muzea.

Přihlášky na tábor budou přijímány do 19. 7. 2019 nebo do naplnění kapacity tábora.
Kontaktní osoba: Mgr. Veronika Klimešová, archeologie@muzeumprahy.cz.