Primátorský řetěz / Dary primátorům pražským

Hlavní budova muzea

3. 9. 2013 – 20. 10. 2013

Muzeum hlavního města Prahy představilo veřejnosti primátorský řetěz a některé dary pražským primátorům, které se dostaly do sbírek Muzea hlavního města Prahy a Archivu hlavního města Prahy zejména v průběhu druhé poloviny 20. století. Řetěz byl vystaven spolu s pečetidly města Prahy z první poloviny 20. století.

Primátorský řetěz byl vyhotoven podle návrhu Antonína Balšánka v r. 1897. Antonín Balšánek je ale také autorem návrhu hlavní budovy Muzea hlavního města Prahy na Florenci a návštěvníci jistě ocení toto propojení s autorem návrhů tak odlišných forem.

Prezentace primátorské insignie pro veřejnost probíhala od 3. září 2013. Byla doplněna výběrem darů, které pražští primátoři obdrželi na svých zahraničních cestách či od významných zahraničních návštěv hlavního města Prahy.

Z vernisáže