Pražské pověsti

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

MŠ a 1. stupeň ZŠ
Program obsahuje výběr z pražských pověstí. Žáci se setkají s bezhlavými rytíři, vodníky, čerty i lidskými obyvateli pražských měst. Lektor kombinuje vyprávění, loutkové výstupy, zapojuje děti do programu.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět

2. stupeň ZŠ, nižší gymnázia
Program nabízí pověsti dle místa jejich vzniku. Žáci se seznámí s postavami ze Starého Města, Malé Strany, Hradčan, Židovského města, Nového Města a Vyšehradu formou vyprávění, loutkových vstupů a za aktivní účasti dětí.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia
Program přibližuje divadelní formou pověsti spjaté s pražskými městy. Lektor se zaměřuje na hledání paralel mezi jednotlivými pověstmi a na pražský místopis. Součástí programu je tvůrčí práce s obsahem pověstí a charaktery postav.
Vzdělávací oblasti: Jazyk a jazyková komunikace, Člověk a společnost, Umění a kultura

(------LINKA------)

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr. Kateřina Tschornová, email: tschornova@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč na žáka, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 žáků). Během programu je možné fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek