Prašná brána a život ve středověkých pražských městech

Pražské věže, Prašná brána

dle rezervačního systému >>

Věkové určení:
5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

90 minut

1. stupeň ZŠ (3.–5. třída): Program představí Prašnou bránu jako součást středověkého městského opevnění. S pomocí jedinečné stavebnice středověkého města se děti seznámí se zákonitostmi zakládání měst a s obyvateli města. Žáci pracují ve skupinách a s pracovním listem.
Program není vzhledem k náročnosti vhodný pro žáky MŠ, 1. a 2. tříd ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Umění a kultura

2. stupeň ZŠ (6.–9. třída) a nižší gymnázia: Žáci se s lektorem zabývají rozvrstvením stavovské společnosti s důrazem na městský stav. Stavba je vnímána v souvislosti  s obrannou rezidenční  funkcí. Součástí programu je pracovní list.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia: Lektor představí tuto pozdně gotickou bránu v širších souvislostech jagellonské Prahy. Nebude opominuta ani proměna stavby a jejího okolí na přelomu 19. a 20. století.
Vzdělávací oblasti: Dějepis, Umění a kultura, Člověk a společnost

Sraz účastníků před vstupem do věže. Program je spojen s pěším výstupem na věž. Objekt není vytápěn.

Informace pro pedagogy

Program připravila a vede: Markéta Gausová Zörnerová, tel. +420 221 709 666, gausova@muzeumprahy.cz
Cena: 30 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 25 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek