Praha v čase vánočním / Tradice a řemesla od adventu do Hromnic

Zámecký areál Ctěnice

26. 11. 2017 – 4. 2. 2018

Advent na zámku ve Ctěnicích přivítá výstava vztahující se k oslavám vánočních svátků v pražských rodinách z přelomu 19. a 20. století.

Prostřednictvím sbírkových předmětů, vánočně naladěného měšťanského pokoje a vůní prostoupené kuchyně se návštěvníci seznámí s historií slavení Vánoc na území Prahy od adventu po Hromnice, jejichž oslavou se Vánoce zakončovaly. Instalace měšťanského pokoje a kuchyně navíc umožní poznat Vánoce našich předků zblízka, pohrát si s dobovými hračkami či se zapojit do pečení vánočního cukroví. Výstava interaktivní formou připomene vánoční tradice, řemesla, ale i zábavu, která k vánočnímu času v Praze neodmyslitelně patřila.

Adventní dílny v rámci výstavy se konají v sobotu 2. 12, 9. 12. a 16. 12. 2017 vždy od 10 do 17 hod.