Praha Karla IV. – střed Evropy

5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ
12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

1. stupeň základních škol (3.–5. třída)
V prvním patře stálé expozice se žáci zabývají proměnou Prahy v rezidenční sídlo českých králů. Žáci v roli Karla IV. a jeho družiny prochází středověkou Prahou a místy spjatými s jeho životem. Práce je zakončena stavbou modelu Prahy Karla IV.
Vzhledem k náročnosti prohlídky není program v expozici určen pro MŠ a 1. – 2. třídu ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět

2. stupeň základních škol (6.–9. třída) a nižší gymnázia
Žáci se v prvním patře stálé expozice vydávají po stopách sbírkového předmětu, jehož příběh jim pomůže přiblížit úlohu křesťanství v životě středověkého člověka a v záměrech Karla IV. Na závěr žáci s oporou o získané informace zpracovávají vlastní fiktivní příběh.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia
Žáci v prvním patře stálé expozice pátrají po sbírkovém předmětu, který ve dvojicích interpretují. Příběh sbírkového předmětu zasazují do politických, společenských a náboženských souvislostí proměn Prahy v době Karla IV.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura.

Informace pro pedagogy

Kontakt: lektori5@muzeumprahy.cz
Cena: 50 Kč/žáka, pedagogický dozor zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 30 dětí). Během programu je možné fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek