Popelka / Jak se oblékají pohádky

Zámecký areál Ctěnice

13. 10. 2013 – 2. 3. 2014

Interiéry ctěnického zámku se staly kulisou známých českých filmových pohádek, kde mohou návštěvníci obdivovat krásné kostýmy princezny Lady, Krasomily nebo Marušky, Arabely či Xenie. Nechybí ovšem ani králové Miroslav a Kazisvět nebo čaroděj Vigo s Rumburakem. Filmu Tři oříšky pro Popelku je věnována samostatná výstava v přízemních prostorách zámku. 40. výročí premiéry tohoto kultovního filmu se stalo impulsem k vytvoření společného výstavního projektu Tři výstavy pro Popelku se saským zámkem Moritzburg a vodním hradem Švihov, kde byl film natáčen.
Výstavu provází hry, tvůrčí dílny pro děti a navíc velká soutěž pro dětské i dospělé návštěvníky. Kdo navštíví všechny tři výstavy, může získat některou z 60 atraktivních cen (pobytové zájezdy v zámeckých hotelích v  Čechách i v Sasku, volné vstupenky, návštěva muzikálu v přírodním divadle u Drážďan, speciální prohlídky památkových objektů včetně slavnostního oběda či večeře, DVD a knihy z produkce Muzea hl. m. Prahy).

V lednu a únoru probíhá akce „Tři oříšky pro Tři oříšky – ke každé vstupence oplatky Manner!“

Více informací o výstavním projektu

Z vernisáže