Polozapomenutá řemesla, tvořivé dílny – Zdobení vánočních perníčků

Hlavní budova muzea, přednáškový sál v hlavní budově muzea

4. 12. 2015

Věkové určení:
5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ

9,00–16,00, začátek programu je dle domluvy, program trvá asi 1 hodinu – dle šikovnosti dětí

Vzdělávací oblasti:
Člověk a svět práce

Každé z dětí dostane upečené perníčky, které si samo nazdobí barevnou cukrovou polevou za přítomnosti zkušené lektorky. Po nazdobení si děti své perníčky odnesou domů.

Anotace: Perníčky krásně voní po medu, rozplývají se na jazyku a vyvolávají úsměv na tváři.

Lektorka dětem vysvětlí, jak se takové perníčky ke zdobení pečou, jak se perníčky správně zdobí. Dětem, kteří to budou potřebovat, se zdobením ráda pomůže. Lektorka bude mít připraveny ukázky ručně  zdobených perníčků, které používá k dekoraci k různým příležitostem, ať již jsou to Vánoce, Velikonoce, Mikuláš nebo svatba.

Pomůcky – perníčky, cukrová poleva, sáčky na zabalení perníčků, budou k dispozici v muzeu.

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr. Milena Suská
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma, pro držitele průkazu ZTP, ZTP+P vstup volný.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 26 dětí). Během programu je možné fotografovat.

Rezervační systém Obrázek