Polozapomenutá řemesla, tvořivé dílny – Řezbářská dílna plná zvířátek

Hlavní budova muzea, přednáškový sál v hlavní budově muzea

8. 12. 2015

Věkové určení:
5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ

9,00–16,00, začátek programu je dle domluvy, program trvá asi 1 hodinu – 1,5 hodiny dle šikovnosti dětí

Vzdělávací oblasti:
Člověk a svět práce

Každé z dětí dostane do ruky polotovar – obrysy zvířátek vyřezaných na pile, děti si nožem dořežou zvířátka, potom je obrousí a nakonec domalují. Výsledkem je 3D  zvířátko. Děti při práci dostanou návleky na palec, děti z mateřských školek si mohou zvířátka jen obrousit, vyřeže je pro ně lektor.

Tato dílna vás zavede do světa řemesla truhlářského. Vyzkoušíte si řezání, broušení a malování na dřevo – vyrobíte si svoje zvířátko a odnesete si ho domů.

Pomůcky – polotovary zvířátek, návleky, nožíky, budou k dispozici v muzeu.

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr. Milena Suská
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma, pro držitele průkazu ZTP, ZTP+P vstup volný.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 26 dětí). Během programu je možné fotografovat.

Rezervační systém Obrázek