Polozapomenutá řemesla, tvořivé dílny – Pečení vánočních perníčků

Hlavní budova muzea, přednáškový sál v hlavní budově muzea

16. 12. 2015

Věkové určení:
5-11 let, MŠ, 1. st. ZŠ

9,00–16,00, začátek programu je dle domluvy, program včetně pečení trvá asi 1 hodinu – dle šikovnosti dětí

Vzdělávací oblasti:
Člověk a svět práce

Každé z dětí si vybere dřevěnou formu. Dostane těsto, které vmačká do formy a po vyklopení perníček ořeže podél krajů. Po upečení v troubě si děti své perníčky odnesou domů.

Anotace: Perníčky krásně voní po medu, rozplývají se na jazyku a vyvolávají úsměv na tváři.

Pernikář z perníkové chaloupky Ježibaby vysvětlí dětem, jak se připravuje těsto a z čeho, jak se takové voňavé perníčky pečou. Seznámí děti s historií perníku a ukáže staré dřevené formy, které používá při pečení perníčků k různým příležitostem, ať již jsou to Vánoce, Velikonoce, Mikuláš nebo svatba.

Pomůcky – těsto, dřevěné formy, nožíky, budou k dispozici v muzeu.

Informace pro pedagogy

Program vede: Mgr. Milena Suská
Cena: 50 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor zdarma, pro držitele průkazu ZTP, ZTP+P vstup volný.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 26 dětí). Během programu je možné fotografovat.

Rezervační systém Obrázek