Plečnikův dům. Architektovo pokusné pole

Studijní a dokumentační centrum Norbertov

28. 6. 2018 – 30. 9. 2018

Od června do září tohoto roku má pražské publikum možnost navštívit vlastní dům architekta Jože Plečnika v Lublani formou výstavy ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov. Putovní výstavu připravilo městské muzeum v Lublani, které je pověřeno odbornou správou domu architekta Jože Plečnika.

Výstava prezentuje náročnou obnovu památky moderní architektury, která byla zpřístupněna teprve v roce 2015 a která formou stálé expozice představuje architektovo autentické životní a pracovní prostředí. Dobové černobílé fotografie doplňují aktuální barevné snímky domu a původní materiály ze sbírky Jože Plečnika. Uvedením tohoto tématu Muzeum hlavního města Prahy pokračuje v prezentaci restaurátorských obnov památkových objektů započatých již výstavou o obnově Müllerovy vily.