Pendolinem do muzea / Staroměstská mostecká věž a Praha Karlovská

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia

Vhodné pro:
děti od 10 do 15 let

Nevšední zážitky Vám nabízí Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s Českými dráhami

Přijeďte k nám vlakem na úrovni a my vám zprostředkujeme dobrodružnou cestu do pražské historie. O bohaté nabídce našich programů se můžete přesvědčit zde, stačí si jen vybrat. Přejeme šťastnou cestu a těšíme se na vaši návštěvu.

Přesné informace o podmínkách účasti najdete na:
www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/-21416/

Roku 1346 byl Karel IV. korunován římskoněmeckým králem, roku 1355 se stal římským císařem. Praha se tak měla stát opravdovým srdcem Evropy – Karel IV. využil veškeré možnosti své doby: technické, hospodářské i duchovní a díky jeho úsilí se zrodila zcela nová Praha. Stopy Karlova úsilí můžeme spatřit dodnes v těsném sousedství mostecké věže, na výzdobě jejího pláště i z výšky jejího ochozu. Komentovaná prohlídka zaměřená na jedno z nejdůležitějších období naší historie.

Sraz účastníků komentované prohlídky před vstupem do věže.

Informace pro pedagogy

Program připravila a vede: Markéta Gausová Zörnerová
Cena: 30,- Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 25 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže. Děkujeme.

Pracovní listy, metodická podpora a evaluační dotazníky>

Rezervační systém Obrázek