Od 15. 6. 2020 je z důvodu rekonstrukce Hlavní budova muzea na Florenci uzavřena.

Krajský seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury

Usnesením Rady hlavního města Prahy byl 21. 10. 2014 zřízen Krajský seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury v hlavním městě Praze, v souladu s vládní Koncepcí účinnější péče o tradiční lidovou kulturu. Zapsáním nemateriálního statku na Krajský seznam získají nositelé statku prestižní ocenění o udržování lidové kultury v regionu.

1. SPOLEK VLTAVAN V PRAZE (zápis 29. 5. 2015)
2. OBCE BARÁČNICKÉ NA ÚZEMÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY (zápis 29. 5. 2015)
3. TRADICE ČESKÉHO LOUTKÁŘSTVÍ V PRAZE (zápis 30. 1. 2018)

Dokumenty