Muzeum hlavního města Prahy

Klíče k Pražským věžím

Klíče k Pražským věžím

Místo:
Pražské věže

Termín:
od 1. 6. 2014

Délka trvání:
bez omezení, v čase programu

Vhodné pro malé i velké, pro rodiny a skupiny s dětmi od 4 do 18 let
vstup zdarma a vlastní "klíč" od muzea

Tento program máme i v anglickém jazyce, vhodný pro cizince i jazykové školy.

AktuálněPrezentace programu

Hledejte společně s námi klíče k Pražským věžím, projděte se s dětmi po unikátních historických objektech, získejte volný vstup do muzea a krásnou odměnu k tomu!

Klíče k Pražským věžím Vám nabídnou kvalitní a atraktivní trávení volného času, umožní Vám podívat se na nádherná místa v centru Prahy, a to přímo z historické výš(ž)ky a zaujmou Vaše děti i vnoučata hravým pátráním po klíčích, které ztratil náš zapomětlivý pražský klíčník.


> Navštivte Petřínskou rozhlednu, Svatomikulášskou městskou zvonici, Malostranskou nebo Staroměstskou mosteckou věž či Prašnou bránu – věže spravované Muzeem hlavního města Prahy.


> Na pokladně těchto věží získáte po zakoupení vstupenky tzv. "Průkaz poctivého klíčníka Pražských věží". Jedna rodina obdrží společně jeden průkaz, stejně tak i jedna návštěvnická skupina získá dohromady jednu průkazku.

> Tamtéž obdržíte jednu z pěti variant atraktivního pracovního listu, pro děti od 4 let (s dospělým doprovodem) do 18 ti let. Každá rodina či skupina obdrží jeden pracovní list, ovšem na vyžádání jich mohou získat i více (maximálně však jeden list do dvojice). Tento list není založen na vědomostech, nýbrž na aktivní schopnosti dívat se kolem sebe. Pracovní listy k jednotlivým věžím jsou ke stažení také na této stránce níže.

Po vyplnění listu a jeho zkontrolování jedním z pracovníků věží dostanete při většině správných odpovědí unikátní razítko klíče na svůj průkaz a odnesete si z věže domů krásnou vystřihovánku právě toho historického skvostu, který jste navštívili. Od získání prvního razítka na Průkaz poctivého klíčníka do návštěvy hlavní budovy muzea s plným průkazem nesmí uběhnout víc než magický rok a den (366 dní).

>Při návštěvě další věže již sbíráte pracovní listy a razítka na Průkaz poctivého klíčníka, který nosíte při sobě.

Po nasbírání razítek na pěti věžích přineste průkaz do hlavní budovy muzea na Florenci, kde ke vstupu zdarma pro Vaši rodinu získáte i ‚klíč‘ k muzeu – atraktivní přívěšek na klíče, uměleckou kopii, zhotovenou podle reálného historického klíče z muzejních sbírek.

Klíče k Pražským věžím se začínají hledat ode Dne dětí, tedy od 1. června 2013. Od té doby, kterýkoliv návštěvní den, můžete svůj rodinný lov klíčů začít!

Na Petřínské rozhledně to klíčník trochu popletl!

Průkazku klíčníka a pracovní listy k Petřínské rozhledně jsou k dispozici v tamní suterénní expozici. Jejich řešení je k nahlédnutí níže na těchto webových stránkách. Jejich řešení je k nahlédnutí níže na těchto webových stránkách. A protože klíček od Petřína nechal zapomětlivý klíčník v hlavní budově muzea na Florenci, můžete si ho tam vyzvednout, až půjdete kolem, nebo až si půjdete pro závěrečnou odměnu. Nezapomeňte si však uschovat vstupenku na Petřínskou rozhlednu, teprve po jejím zhlédnutí Vám pokladní razítko Petřínského klíčku vydá!
 


Příběh klíčníka aneb jak mu pomoci


Informace pro klíčníky, rodiče a děti

Kontakt: lektori3@muzeumprahy.cz

Petřínská rozhledna - fotogalerie

Více

Malostranská mostecká věž - fotogalerie

Více

Staroměstská mostecká věž - fotogalerie

Více

Prašná brána - fotogalerie

Více

Svatomikulášská městská zvonice - fotogalerie

Více
Overlay loader