I C Taiwan / Vidím Tchaj-wan

Hlavní budova muzea

3. 7. 2015 – 31. 8. 2015

Výstava “I C Taiwain – Vidím Tchaj-wan“, jejímž pořadatelem je tchajwanská Národní univerzita Cheng Kung, se zaměřuje na vzájemnou kulturní výměnu mezi oběma našimi zeměmi. Cílem je představit střední Evropě a jejím návštěvníkům Tchaj-wan z hlediska jeho historického, kulturního, technologického a akademického rozvoje.

Výstava, která je rozdělena do tří částí, bude k vidění postupně na třech místech České republiky. Začátkem července odstartuje v Praze, konkrétně v Muzeu hlavního města Prahy. Poté se přesune do Mendelova muzea Masarykovy univerzity v Brně a následně poputuje zpět do Prahy, tentokrát do Národního technického muzea, kde potrvá až do ledna 2016.

Vystavovaná témata v Muzeu hlavního města Prahy:

1. Průmyslová odvětví šetrná k životnímu prostředí: technologie pro eko-udržitelnost, inovace životního stylu a užitková móda

Zaprvé, představení inovace a transformace tchajwanského textilního průmyslu z pohledu kombinace technologií a ochrany životního prostředí, tkalcovské výroby a módních trendů. Zadruhé, přehled průmyslové výroby polovodičů na Tchaj-wanu a její charakteristiky v rámci provázaných odvětví. A konečně, pohled na propojení a transformaci pěstování orchidejí s kulturními a tvůrčími odvětvími na Tchaj-wanu.

2. Pomalý životní styl v rušném městě — znalosti tradiční čínské medicíny a cvičení

Představení nového způsobu městského životního stylu na základě přístupu moderních technologií k tradiční čínské diagnostice podle pulsu v kombinaci s cvičením tai-či. Dále, využití moderních technologií k oživení základní podstaty tradiční diagnostiky dle pulsu v kombinaci s tradiční tchajwanskou chrámovou kulturou a předepisováním léků. Na závěr se od lékařské léčby přesouváme ke zdraví a fitness prezentací tělesné harmonie dosažené cvičením tai-či.