Hrajeme si na Petříně + SOUTĚŽ

Pražské věže, Petřínská rozhledna

28. 5. 2017

11:00–17:00

Akce je pořádána v rámci oslavy Mezinárodního dne dětí. Pro všechny děti bude připravena etapová hra s tématikou Langweilova modelu, který je vystaven v hlavní budově muzea. Děti se s modelem prostřednictvím hry blíže seznámí a po splnění všech úkolů budou odměněny. Můžete se těšit na odměny v podobě hraček, pastelek a knížek s dobrodružstvími malého Manolita Brejlouna.

Čekají vás také magická vystoupení kouzelníka Grina, který bude celou akci moderovat. Chybět nebude ani focení s Klíčníkem Pražských věží od FotoŠkoda. Fotografie bude možné si hned odnést domů. Po skončení akce budou vyvěšeny všechny fotografie na facebooku muzea.

Akce má vzdělávací rozměr – zájemci si budou moci vyzkoušet projet na invalidním vozíku dráhu plnou překážek a budou mít tak možnost představit si jak to mohou mít lidí na vozíku těžké. K dispozici budou také speciální brýle simulující různé oční vady. Můžete se tak blíže seznámit s tím, jak vidí například šeroslepý člověk. Na akci bude možné také podpořit sdružení Zajíček na koni. Akce se bude účastnit také Městská knihovna Praha se svou Knihovnou v krabici.

V rámci této akce jsme pro vás připravili soutěž NAMALUJTE MANOLITO BREJLOUNA!

Zkuste namalovat Manolo Brejlouna společně s jedním z objektů Muzea hlavního města Prahy a získejte poukaz na všech 5 dílů tohoto rošťáka. Přímo na akci Hrajeme si na Petříně pak 28. května vylosujeme 7 výherců. Přímo na místě budeme pak soutěžit ještě o dalších 45 knih s Manolitem.

Podmínky a pravidla soutěže:
- Obrázky společně s kompletní adresou zasílejte nafocené, nebo nascanované na e-mail: oltova@muzeumprahy.cz, nebo poštou na adresu: Muzeum hl. m. Prahy, Nikola Oltová, Kožná 1, 110 00 Praha 1.
- Termín na zaslání Vašich obrázků je do 25. 5. 2017.
- Vylosované účastníky budeme kontaktovat (nemusí být přímo na akci 28. 5. 2017).
- Knihy je možné si vyzvednout oproti dárkovému poukazu pouze na pobočce KNIHY DOBROVSKÝ, Václavské náměstí, 110 00 Praha 1.
- Poukazy není možné získat na jiných pobočkách ani vyměnit za hotové peníze či jiné produkty.

Inspirace k soutěži