ESCAPE není jen klávesa na tvým počítači

Dům U Zlatého prstenu

26. 4. 2019 – 23. 6. 2019

Gymnázium  Na Vítězné pláni je koordinátorem tříletého mezinárodního projektu Erasmus+ s názvem „Refugees“ (r.č. 2016-1-CZ01-KA201-024012), který se týká spolupráce škol z různých států evropské unie (Česká republika, Řecko, Itálie, Island a Lotyšsko). Téma, kterým se projekt zabývá, je uprchlická krize a jakým pohledem se na tuto problematiku dívají studenti ze zapojených zemí. Výstava pojednává i o tom, jak studenty ovlivnila spolupráce v mezinárodním kontextu, co vše si díky projektu Erasmus+ prožili i viděli a jakým způsobem je tento globální problém ovlivnil v jejich pohledu na svět. Tato výstava navazuje na předchozí výstavu, kterou mělo naše gymnázium v hlavní budově MMP s názvem Mosty mezi námi v roce 2014.