Od 15. 6. 2020 je hlavní budova muzea na Florenci uzavřena z důvodu rekonstrukce. 

Muzeum hlavního města Prahy

Ekecheiriá – vzpomínky na Olympii

Ekecheiriá – vzpomínky na Olympii

Místo:
Hlavní budova muzea

Termín:
8. 6. 2012 – 9. 9. 2012

Charbel Ackermann
Vojtěch Adamec jr.
Ivan Komárek
Paulina Skavová
Jiří Sozanský
Olga Sozanská
Vratislav Ševčík
David Vávra

Výstava se konala v partnerství s hl. městem Prahou a pod záštitami ministra zahraničí ČR Karla Schwarzenberga, předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska a radního hl. města Prahy Václava Novotného. 

Pocta olympijské tradici

Letošní olympijský rok 2012 se skupina umělců kolem Jiřího Sozanského rozhodla připomenout společnou výstavou, která připomíná osobitým způsobem téma sportu. Zúčastnění umělci, jmenovitě Vojtěch Adamec jr., David Vávra, Ivan Komárek, Vratislav Ševčík, Paulina Skavova a Charbel Ackermann mají totiž všichni ke sportu (zejména boxu) blízko, a již několikrát v minulosti se obdobných projektů účastnili.

Inspirací byla především cesta do Řecka, po stopách míst a památek spjatých s tradicí olympijského hnutí. Tváří v tvář velkolepým dílům antické architektury a umění si právě v bráně borců v Olympiii nebo na Olympijském stadiónu v Athénách uvědomíte sílu onoho vzájemného propojení materiální a duchovní kultury, realizací a myšlenek, které ovlivnily zásadním způsobem formování evropské kultury.
Ideál antiky je prostě věčný.

Jiří T. Kotalík, kurátor výstavy

Z vernisáže

Více
Overlay loader