Od 15. 6. 2020 je z důvodu rekonstrukce Hlavní budova muzea na Florenci uzavřena.

Muzeum hlavního města Prahy

Aktuality a Newslettery

Částečná uzavírka Zrcadlového bludiště na Petříně Rekonstrukce hlavní budovy muzea Uzavření objektů Muzea hlavního města Prahy Projekt Langweilův model jako školní historický pramen bude spolufinancován Evropskou unií Nové logo Muzea hlavního města Prahy Vánoční nabídka publikací Muzea města Prahy Změna otevírací doby Prašné brány Evropské dny konzervování-restaurování Přerušení provozu lanové dráhy na Petřín Uzavření 3D kina Vánoční otevírací doba Uzavření expozic a výstav Zámeckého areálu Ctěnice Provoz hotelu a restaurace v Zámeckém areálu Ctěnice Údržba schodiště na Petřínské rozhledně Otevírací doba během státního svátku Týnská literární kavárna a slevy v domě U Zlatého prstenu Vyhlídkový ochoz Prašné brány uzavřen Dárkové poukazy a publikace Změna otevírací doby domu U Zlatého prstenu Sleva na muzejní publikace Znovuotevření Svatomikulášské městské zvonice 1. 5. 2019 Dočasná změna vstupného Dočasné ztížené podmínky vstupu do Domu U Zlatého prstenu Uzavření Svatomikulášské městské zvonice Omezení provozu výstavy Božena Rothmayerová Horneková VÝZVA PRAŽANŮM A NÁVŠTĚVNÍKŮM PRAHY Ocenění Muzea hlavního města Prahy v pátém ročníku cen Patrimonium pro futuro Uzavření parku v Zámeckém areálu Ctěnice Novinky ze Ctěnic Otevření ctěnického parku Uzavření hlavní budovy muzea Oprava schodišť na Petřínské rozhledně Venkovní výstava Stromovka se přesunula Památky děkují Strašnice … střípky ze života pražské periferie … v Trmalově vile Konference Aktuální trendy v muzejní prezentaci a edukaci 135. výročí zpřístupnění sbírek Muzea hlavního města Prahy veřejnosti a Mezinárodní den muzeí Úspěchy archeologů Muzea Prahy Odešel výtvarník a sklář René Roubíček Upozornění pro návštěvníky Trnkovy Zahrady 2 Nová virtuální prohlídka Petřínské rozhledny Soutěž s českým plakátem a nové video P. F. 2018 Spolupráce Muzea hlavního města Prahy s Národním muzeem umění, architektury a designu v Oslo Návštěva z Národního muzea umění, architektury a designu v Oslo Přemístění pokladny Müllerovy vily do galerie SDC Norbertov Müllerova vila v pořadu Národní klenoty Nové video Praha hoří Odhalení Novomlýnské vodárenské věže 125. výročí narození architekta Otto Rothmayera Nominace Rothmayerovy vily na cenu Národního památkového ústavu „Památky děkují“ Nové objekty Reného Roubíčka v zahradě Rothmayerovy vily Přátelské místo Otevření Rothmayerovy vily Audioprůvodce po Karlově mostě - novinka a speciální služba! Udělejte radost svým blízkým zakoupením dárkového poukazu

Vážení návštěvníci,

1. července 2020 bude částečně uzavřené Zrcadlové bludiště na Petříně. Otevřeno bude v 10:30h a pak mezi 14-16h bude zavřeno. Na po 16h opět bude otevřeno. Důvodem je přerušena dodávka elektřiny. 

 

Děkujeme za pochopení.


Hlavní budovu Muzea hlavního města Prahy čeká rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy uzavírá od 15. června 2020 z důvodu rekonstrukce hlavní budovu na Florenci. Cílem komplexní obnovy interiérů je úprava budovy pro vytvoření moderního muzea v krásném historickém objektu se vším, co k tomu náleží. Výstavní sály budou připraveny na instalaci nových expozic a výstav s využitím současných technologií. Zázemí pro návštěvníky bude mít parametry odpovídající současným standardům, včetně bezbariérového přístupu.

Tisková zpráva k chystané rekostrukci >

12. 3. 2020

Vážení návštěvníci,

na základě rozhodnutí Vlády ČR o vyhlášení stavu nouze uzavíráme od pátku 13. 3. 2020 do odvolání všechny objekty Muzea hlavního města Prahy.

Děkujeme za pochopení.

 

 


6.2.2020

Muzeum hlavního města Prahy v závěru loňského roku rozhodlo o výběru dodavatele na novou vizuální identitu, která se promění podle vítězného návrhu Kláry Horové. Ta vyhrála ve vyzvaném jednokolovém anonymním výběrovém řízení, které bylo vypsáno Muzeem hl. m. Prahy a na jehož organizaci se podílela Unie grafického designu. S novým logem se pojí i zavedení nového zkráceného názvu instituce: Muzeum města Prahy. 


Více o novém logu Muzea hlavního města Prahy >

                  


Vážení návštěvníci,

máme pro vás tipy na vánoční dárky z naší muzejní nabídky. Vybrané publikace a suvenýry můžete zakoupit za výhodnější ceny.  

Nakupovat můžete na hlavní budově muzea na Florenci a v Domě U Zlatého prstenu.


Vážení návštěvníci,
dne 26. 11 2019 bude Prašná brána otevřena až od 12 hodiny. 

Děkujeme za pochopení. 

9. 10. 2019

Muzeum hlavního města Prahy v rámci Evropských dnů konzervování-restaurování pořádalo 7. října 2019 setkání pražské sekce konzervátorů a restaurátorů. Setkání bylo pro odbornou veřejnost. 

Více o Evropských dne konzervování-restaurování > 
Více také stránkách Asociace muzejí a galerií >

Vyjádření Susan Sorr, prezidentky E.C.C.O. k EU dni konzervování-restaurování >

9. 10. 2019

Vážení návštěvníci,

provoz lanové dráhy na Petřín je z důvodu pravidelné revize přerušen do 25. 10. 2019.

Děkujeme za pochopení. 

27. 9. 2019

Vážení návštěvníci, 
od 2. 10. 2019 bude uzavřeno 3D kino z důvodu probíhajícího stavebně historického průzkumu. 

Děkujeme za pochopení. 

27. 8. 2019

Vážení návštěvníci,

ve středu 4. září 2019 budou mimořádně uzavřeny expozice a výstavy v Zámeckém areálu Ctěnice. Důvodem je přerušení dodávky elektřiny kvůli provádění plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy PRE.
Děkujeme za pochopení.

 


Vážení návštěvníci a návštěvnice Zámeckého areálu Ctěnice,

chceme vás touto cestou informovat o tom, že současný uživatel hotelu a restaurace provozuje tyto objekty bez právního důvodu a je proti němu vedeno soudní řízení o vyklizení.
Z těchto důvodů a z důvodů dlouhodobého neplacení závazků provozovatelem hotelu byl objekt hotelu a kavárny dne 19. 8. 2019 odpojen od dodávky plynu a vody. Muzeum hlavního města Prahy zároveň konstatuje, že nenese žádnou odpovědnost za finanční či jiné závazky uživatele hotelu ve vztahu k jeho klientům při využívání služeb hotelu a restaurace.

Muzeum hlavního města Prahy se omlouvá za vzniklé nepohodlí při návštěvě areálu a věříme, že naše expozice, výstavy i doprovodné akce a zámecký park vám toto nepohodlí vynahradí.

Jezdecká společnost Ctěnice a Zámecké zahradnictví nejsou těmito událostmi dotčeny a fungují jako doposud.

PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka

25. 7. 2019

Vážení návštěvníci,

Od 31.7. bude na Petřínské rozhledně probíhat údržba schodiště, provoz nebude přerušen pouze omezen.

Děkujeme za pochopení. 

1.7. 2019

Vážení návštěvníci,
objekty Muzea hlavního města Prahy budou o státních svátcích 5. 7. a 6. 7.  2019 otevřeny jako v pracovní den.

 

18. 6. 2019

Vážení návštěvníci,
s účtenkou z Týnské literární kavárny, která se nachází v prostoru domu U Zlatého prstenu, mají všechny osoby slevu 20% na vstup ze základního vstupného. Sleva platí pouze v den návštěvy kavárny. Se vstupenkou z domu U Zlatého prstenu mají návštěvníci slevu 10% na jakékoliv množství nealko nápojů v literární kavárně. Platí opět pouze v den návštěvy. 

17. 6. 2019

Vážený návštěvníci,
ochoz Prašné brány je 18. 6. 2019 z technických důvodů uzavřen. Prohlídka interiéru je tak zlevněna na 50 Kč. 

Děkujeme za pochopení. 

30.5.2019

Vážení návštěvníci,
dárkové poukazy a publikace lze do odvolání zakoupit pouze v našem kamenném obchodě na hlavní budově muzea, Na Poříčí 52, Praha 8. 

Děkujeme za pochopení.

 

20. 5. 2019

Vážení návštěvníci,
z důvodu vernisáže bude 21. 5. 2019 otevřen dům U Zlatého prstenu jen do 16:30.

Děkujeme za pochopení.


V květnu můžete nakupovat muzejní publikace se slevou 20-25%. Sleva platí do konce května na e-shopu muzea, v muzejních obchodech a na veletrhu Svět knihy.

30.4.2019

Svatomikulášská městská zvonice na Malostranském náměstí, která je od poloviny září 2018 uzavřena veřejnosti z důvodu rekonstrukce, bude 1. května znovu otevřena pro návštěvníky. V sobotu 4. května bude navíc do věže vstup zdarma u příležitosti výročí zahájení Pražského povstání v květnu 1945, jehož dění se do značné míry soustředilo na Malou Stranu. K tomuto tématu připravilo MMP i komentované vycházky. 
 
 


Vážení návštěvníci,

z důvodu příprav nových výstav je od 1. 4. 2019 do 16. 4. 2019 sníženo vstupné do hlavní budovy na Florenci. 

Dočasný ceník >


Vážení návštěvníci,
omlouváme se za dočasné ztížené podmínky vstupu do objektu Dům U Zlatého prstenu z důvodu výkopových prací.

Děkujeme za pochopení. 

15. 8. 2018

Vážení návštěvníci,
od 17. 9. 2018 do 30. 4. 2019 bude z technických důvodů uzavřena Svatomikulášská městská zvonice.
Děkujeme za pochopení!


Vážení návštěvníci,
provoz výstavy Božena Rothmayerová Horneková a Alice Masaryková. Svěřenkyně a mentor (1926-1939) je v termínu 5.-13.3. částečně omezen z důvodu obměny vystavených předmětů.

Děkujeme za pochopení

 

6. 11. 2018

Muzeum hlavního města Prahy připravuje u příležitosti blížícího se 30. výročí sametové revoluce výstavu „Listopad 1989 v pražských ulicích“, která návštěvníkům přiblíží průběh listopadových a prosincových událostí v hlavním městě. Výstava připomene převratné politické změny, které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na liberální demokracii.

Obracíme se proto na Pražany a návštěvníky Prahy, kteří v osudných dnech pořizovali fotografie, nebo jiné audiovizuální záběry, aby se připojili ke spolupráci na výstavě prostřednictvím zapůjčení, daru či prodeje jimi pořízených materiálů. Rovněž uvítáme jakékoliv materiály (letáky, plakáty, výzvy atp.), týkající působení nezávislých iniciativ v hlavním městě před rokem 1989.

Materiály, můžete zasílat, nebo osobně přinést na níže uvedenou adresu do 15. února 2019.

Kontaktní osoba: Mgr. Renáta Kalašová, Muzeum hlavního města Prahy, Pod viaduktem 2595, 155 00  Praha 5, tel.: 251 106 566, kalasova@muzeumprahy.cz

 


Muzeum hlavního města Prahy získalo v pátém ročníku Cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro stříbrnou plaketu za objev Valentinské brány a hradby středověkého opevnění v domě Na Kocandě. 

Tisková zpráva >

Více o objevu Valentinské brány a hradeb středověkého opevnění v domě Na Kocandě >

7. 9. 2018

Vážení návštěvníci,
29. 9. a 30. 9. 2018 bude uzavřen park v Zámeckém areálu Ctěnice. Park je uzavřen z důvodu konání představení Zahrada open air!

Odkaz na představení >

Děkujeme za pochopení. 

 

31. 8. 2018

O víkendu 15.–16. září bude pro návštěvníky vstup zdarma do všech expozic i výstav v Zámeckém areálu Ctěnice. Provoz pokladny bude omezen pouze na prodej drobných upomínkových předmětů.

Z technických důvodů budou ve Ctěnicích od 18. do 23. září 2018 uzavřeny výstavy a expozice v zámku. Otevřena bude pouze expozice Nádraží Praha-Těšnov / Provoz obnoven, nacházející se ve špejcharu, která bude po tuto dobu zpřístupněna zdarma.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. 


Rádi bychom návštěvníky Zámeckého areálu Ctěnice upozornili, že zámecký park je od dnešního dne znovu zpřístupněn.

9. 8. 2018

Z technických důvodů bude uzavřena hlavní budova muzea od 4. do 5. září 2018. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. 

6. 8. 2018

Rádi bychom vás informovali o mírném omezení, se kterým se v týdnu od 6. srpna 2018 můžete setkat v Petřínské rozhledne. V objektu bude probíhat údržba obou schodišť. Každý den se v 18.00 jedno uzavře, druhé bude ale k dispozici. Návštěvníci tak budou mezi 18.00–22.00 využívat pouze jedno schodiště. Objekt nebude uzavřen a je tedy návštěvníkům k dispozici podle otevírací doby.

Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. 

4. 7. 2018

Venkovní výstava Stromovka, která byla k vidění před hlavní budovou muzea se přesunula od 14. března do 1. července 2018 se přesunula do parku Královská obora Stromovka. Výstava je k nalezení před Planetáriem do 26. srpna 2018. 

2. 7. 2018

Národní památkový ústav zveřejnil nominace na Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro za rok 2017. Muzeum hlavního města je nominované v kategorii objev, nález roku za objev Valentinské brány a hradby středověkého opevnění v domě Na Kocandě. 

Od počátku roku 2016 provádělo archeologické oddělení Muzea hlavního města Prahy záchranný archeologický výzkum v činžovním domě v Křižovnické ulici čp. 71 zvaném Na Kocandě, který se po mnoha letech chátrání dočkal kompletní rekonstrukce. Poté, co byl ve sklepích domu vymezen očekávaný průběh hradby Starého Města pražského z poloviny 13. století, byla v roce 2016 odkryta linie hradby proti vodě v celkové délce cca 26,5 m podél břehu Vltavy. Hradba je zachována pod podlahou sklepů do výše asi 2 m.

V roce 2017 byla v severní části sklepení domu objevena brána. Podařilo se tak lokalizovat průchod hradbou, který se nacházel v těsném sousedství dnešní Kaprovy ulice a jímž vedla cesta ze Starého Města k frekventovanému brodu na malostranský Klárov. Brána byla dosud známa jen z písemných pramenů jako brána sv. Valentina, podle blízkého románského kostela tohoto zasvěcení.

Veřejnost má v rámci ceny Památky děkují šanci rozhodnout o svém favoritovi a tím mu umožnit získat jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro. Hlasovat můžete v odkazu ZDE. Hlasovat můžete do 14. září

19. 6. 2018

Muzeum hlavního města Prahy se domluvilo s Městskou částí Prahy 10 a Kotěrovým centrem architektury, o. p. s., na spolupráci v rámci rozšíření tématu výstavy věnované pražské čtvrti Strašnice, kterou pořádá Muzeum hl. m. Prahy v hlavní budově muzea na Florenci od 25. dubna do 4. listopadu 2018. Rozšíření s názvem „Strašnice … střípky ze života pražské periférie…“ připravuje Městská část Prahy 10 a Kotěrovo centrum architektury, o. p. s., v Trmalově vile od 20. června 2018 do 30. září 2018. Autorkou této prezentace je Pavla Státníková, která je i autorkou původní výstavy v Muzeu hl. m. Prahy, které zároveň pro novou výstavu zapůjčilo některé exponáty ze svých sbírek. 

Více informací na webu Trmalovy vily ZDE

18. 5. 2018

Muzeum hlavního města Prahy a Komise pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku AMG spolupořádají konferenci na téma vlivu digitálních technologií na dětského návštěvníka s důrazem na mezioborové přesahy muzejní pedagogiky. 

Děkujeme sponzorům konference:

16. 5. 2018

Muzeum hlavního města Prahy oslavilo 12. května 2018 135. výročí otevření svých expozic veřejnosti. Jednalo se o nevelkou výstavu ve čtyřech místnostech bývalého kavárenského pavilonu v Praze v městských sadech na Poříčí. Obsahovala například soutěžní skici Myslbeka a Šimka pro výzdobu Palackého mostu, odlitek pozdně románského reliéfu Krista na oslu z tympanonu portálu kostelíka sv. Jana Na Zábradlí. Soubor vystavených předmětů doplňovaly mimo jiné listiny, rytiny Prahy, staré kovářské a zámečnické práce.

U příležitosti Mezinárodního dne muzeí si Muzeum hl. m. Prahy 18. května 2018 také připomene své 135. výročí volným vstupem do těchto objektů: hlavní budova muzea Na Poříčí, dům U Zlatého prstenu, Podskalská celnice na Výtoni, Zámecký areál Ctěnice a Novomlýnská vodárenská věž. Mezinárodní den muzeí vyhlašuje Mezinárodní rada muzeí při UNESCO (ICOM). Celá tisková zpráva ke stažení ZDE

11. 5. 2018

V těchto dnech Muzeum hlavního města Prahy dokončuje v historickém jádru Prahy dva ojedinělé záchranné archeologické výzkumy, a to na Starém a Novém Městě. Nejzásadnějším objevem je Valentinská brána v Křižovnické ulici, kde se díky dendrochronologii podařilo určit dataci stavby brány. Také výsledky výzkumu na Václavském náměstí patří k unikátním. Více si o fascinujícícm výzkumu můžete přečíst v oficiální tiskové zprávě ZDE

9. 5. 2018

Do sklářského nebe odešel výtvarník a sklář René Roubíček (23. ledna 1922,  Praha – 29. dubna 2018, Praha).

Světově uznávaný sklářský výtvarník René Roubíček zemřel ve věku 96 let v neděli 29. dubna.  Patřil k otcům moderního sklářského umění. Jeho vizionářský styl okouzlil tři generace tvůrců a milovníků skla. Autor významně přispěl k tomu, že se sklo začalo používat jako materiál ve volné sochařské tvorbě. Se sklem spojil i novou dimenzi – volný prostor. Byl dlouholetým spolupracovníkem a přítelem architekta Otto Rothmayera, pro něhož vytvořil řadu skleněných plastik, které se staly součástí tzv. kouzelné zahrádky.

Pro oba umělce bylo sklo významným komponentem architektury. Rothmayera fascinovala schopnost toho materiálu napovídat, asociovat, vyvolávat představy. Pro architekta a výtvarníka bylo důležité spojení skla a světla, výjevy plné emocí, dynamika a hravost.  Roubíčkovy objekty proto připomínají bubliny, jakoby balónky vznášející se ve vzduchu proto, aby odrážely krásu zahrady, která svým kouzlem oslovila celou řadu významných osobností moderní doby.

V prosinci 2016 René Roubíček věnoval Muzeu hlavního města Prahy k Vánocům repliku skleněných bublin, které původně dotvářely kouzlo vodní hladiny bazénku „pana kouzelníka“ Rothmayera. Dočasnou instalací bublin v zahradě Rothmayerovy vily, bychom rádi poctili památku velikána světového sklářství Reného Roubíčka. 

  

19. 4. 2018

Upozornění pro pedagogy a vedoucí skupin, kteří hodlají navštívit výstavu Trnkova Zahrada 2 v Zámeckém areálu Ctěnice:

Prosíme pedagogy a vedoucí organizovaných skupin, aby i v případě, že nemají zájem o návštěvu komentovaného programu výstavou Trnkova Zahrada 2, ohlašovali svou návštěvu emailem nebo telefonicky edukacectenice@muzeumprahy.cz, +420 286 001 362. Přednost mají vždy ohlášené skupiny. Děkujeme za pochopení! 

7. 2. 2018

Rozšiřujeme počet virtuálních prohlídek našich objektů o novinku – virtuální prohlídku Petřínské rozhledny. Můžete si vychutnat nádherné okolí rozhledny, park i výhled na Prahu. Celý "průlet" naleznete po kliknutí na odkaz, kde objevíte i pohled do Zrcadlového bludiště na Petříně. Kratší verzi lze shlédnout na youtube. 

30. 1. 2018

Představujeme nové video k výstavě Český filmový plakát 1931-1948, ke které se váže naše fotografická soutěž.

Upozorňujeme, že výstava je prodloužena do 22. března 2018! 

29. 12. 2017

16. 10. 2017

V roce 2017 se aktivně rozvinula spolupráce mezi Muzeem hlavního města Prahy (MMP) a Muzeem architektury, které je součástí Národního muzea umění, architektury a designu v Oslu v Norsku (NMA), která je podpořena grantem z prostředků Fondu pro bilaterální spolupráci na programové úrovni Finančních mechanismů EHP/Norska.

V květnu 2017 se zúčastnili vybraní zástupci MMP studijní cesty do Oslo a v červnu 2017 se recipročně uskutečnila pracovní návštěva norských kolegů z Muzea architektury v Praze a v Brně. Více si o programu obou návštěv můžete přečíst ZDE

4. 8. 2017

V červnu 2017 se uskutečnila pracovní návštěva kolegů z Národního muzea umění, architektury a designu v Oslo v Praze. Proběhla na základě spolupráce Muzea hlavního města Prahy s norskými kolegy, která je podpořena bilaterálním grantem z prostředků Fondu pro bilaterální spolupráci na programové úrovni Finančních mechanismů EHP/Norska. Navazovala na studijní cestu a vystoupení na semináři zaměstnanců MMP v Oslo.
Kolegové z norského Národního muzea s námi strávili tři bohatým programem naplněné dny v rámci bilaterálního programu „Muzejní expozice v historických interiérech“. Spolupráce podpořená bilaterálním grantem je navázána na projekt „Památková obnova Novomlýnské vodárenské věže a její zpřístupnění veřejnosti-1. etapa“ (věž byla pro veřejnost otevřena v dubnu 2017), který byl realizován především díky poskytnutí grantu v rámci EHP a Norských fondů, programu CZ06-Kulturní dědictví a současné umění. 

  

Spolupráce v rámci obnovy Novomlýnské vodárenské věže můžete sledovat v aktualitách ZDE

26. 9. 2017

Od 17. října 2017 je pokladna Müllerovy vily umístěna v novém prostoru galerie Studijního a dokumentačního centra Norbertov, vzdáleném 100 m od Müllerovy vily v ulici Nad Hradním vodojemem 53/13, Praha 6 – Střešovice.

Upozorňujeme návštěvníky, že zarezervované vstupenky je třeba zakoupit v pokladně nejpozději 10 minut před začátkem prohlídky.
Návštěvníci s platnou vstupenkou do Müllerovy a Rothmayerovy vily mají 7 dní od jejich nákupu vstup na výstavu ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov zdarma.

12. 6. 2017

Miroslav Táborský představuje v pořadu Národní klenoty památky ČR nominované na zápis do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jednou z nich je i úchavtná Müllerova vila. Celý díl si můžete přehrát v odkazu ZDE

27. 4. 2017

Nová expozice Praha hoří zaručuje bohatý audiovizuální zážitek. Navnaďte se před návštěvou Novomlýnské vodárenské věže videem, které navozuje tu správnou dramatickou atmosféru celé expozice.

30. 3. 2017

Z Novomlýnské vodárenské věže bylo po dokončení restaurátorských prací odstraněno lešení. Dochovaná podoba věže pochází z doby její výstavby v roce 1658. Je vystavěna z lomového kamene a je obložena pískovými kvádry. V každém patře je umístěno okno a v nejvyšším šestém podlaží, které dříve sloužilo jako vodní nádrž, jsou v každé stěně věže okna tři. Střecha věže je stanová s měděným hrotem na vrcholu.

Ve věži bude od 25. dubna 2017 k vidění nová expozice Praha hoří!

27. 2. 2017

V těchto dnech si připomínáme 125. výročí narození architekta Otto Rothmayera, jehož vilu Muzeum hlavního města Prahy otevřelo na podzim 2015 pro veřejnost. Návštěvu vily si můžete rezervovat ZDE

20. 7. 2016

Hlasujte v nominaci na cenu Národního památkového ústavu „Památky děkují“ pro stálou expozici ve vile architekta Otto Rothmayera Příběh jednoho domu a jedné rodiny.

Bližší informace o expozici ve vile architekta Otto Rothmayera a fotografie najdete na http://www.muzeumprahy.cz/rothmayerova-vila/ a na facebookových stránkách Muzea hlavního města Prahy.

Hlasovat můžete v termínu od 15. července do 31. srpna 2016 na adrese: https://www.npu.cz/cs/opravujete-pamatku/inspirujte-se/11857-pribeh-jednoho-domu-a-jedne-rodiny-stala-expozice-ve-vile-arch-otto-rothmayera-v-praze

Předem děkujeme za Váš hlas!

30. 6. 2016

V zahradě Rothmayerovy vily proběhlo 30. června slavnostní odhalení skleněných plastik akad. soch. Reného Roubíčka. Součástí vily je i tzv. kouzelná zahrada, v níž byl od 50. let minulého století umístěn soubor skleněných plastik akad. soch. Reného Roubíčka (*1922), dlouholetého spolupracovníka a přítele architekta Otto Rothmayera. Původní plastiky se staly muzejními exponáty, a proto již nebylo možné je dále vystavovat povětrnostním podmínkám v zahradě. Muzeum hlavního města Prahy z tohoto důvodu požádalo akad. soch. Reného Roubíčka o vytvoření nových autorských replik, které zdobí zahradu Rothmayerovy vily v její nové funkci „house muzea“.

       

10. 6. 2016

Muzeum hlavního města Prahy se připojilo na seznam tzv. přátelských míst. Přízemí hlavní budovy muzea bylo zpřístupněno bezbariérovým vchodem a personál byl patřičně proškolen podle zásad projektu Přátelská místa – garance služeb bez bariér. Získali jsme tím garanci Českého červeného kříže a zařadili se do seznamu míst s bezpečným přístupem pro handicapované osoby.

Vstup je ze zadního vchodu z ulice Na Poříčí 52, naproti autobusového nádraží Florenc. 

    

 

 


Rothmayerova vila bude veřejnosti otevřena od 1. 10. 2015. Více informací zde


V objektech Muzea hl. m. Prahy, a to ve Staroměstské mostecké věži a také v Malostranské mostecké věži, jsou od 19. 8. k zapůjčení audioprůvodce po Karlově mostě.

Poplatek za tuto speciální službu je 100,- Kč, vratná záloha je 500,- Kč.

Nahrávka trvá cca 1,5 hod a je v jazykových mutacích: čeština, angličtina, němčina, francouzština, italština.

Návštěvník obdrží zdarma plánek Karlova mostu s číselným označením jednotlivých sousoší i obou dvou věží a dle svého zájmu se může u jakékoliv sochy zastavit a poslechnout si její zajímavou historii. Výhoda oproti „živému“ průvodci je ta, že návštěvník poslouchá pouze, co je pro něj opravdu zajímavé, a ve svém tempu!  Vrátit přístroj může na jakékoliv mostecké věži, tudíž se nemusí vracet do té věže, kde si audioprůvodce půjčil, ale může plynule přejít z jednoho konce mostu na druhý či si za špatného počasí poslechnout celou historii Karlova mostu ze sluchátka nad plánkem někde v restauraci.


Dárkový poukaz zahrnuje společné vstupy do těchto objektů:

➀ Petřínská rozhledna + Zrcadlové bludiště
Cena základní: 210 Kč, rodinná: 450 Kč (2 dospělí a max. 4 děti do 15 let)
Platnost vstupenky 1 den.

➁ Kamenné věže: Prašná brána + Staroměstská mostecká věž + Malostranská mostecká věž + Svatomikulášská městská zvonice
Cena základní: 280 Kč, rodinná: 600 Kč (2 dospělí a max. 4 děti do 15 let)
Platnost vstupenky je 5 dní od vyznačeného vstupu do jedné z věží.

Platnost dárkového poukazu je 6 měsíců od zakoupení. 

Dárkové poukazy zakoupíte na pokladně v Hlavní budově muzea, Na Poříčí 52, Praha 8

(------LINKA------)

 

Dárkové vstupenky do objektů Architektonického trojúhelníku:

Dárkové vstupenky do Müllerovy a Rothmayerovy vily lze zakoupit v pokladně SDC Norbertov. Nad Hradním vodojemem 53/13, Praha 6 – Střešovice, tel. pokladna: +420 233 323 997, e-mail: vila.muller@muzeumprahy.cz

Dárkové vstupenky lze zakoupit pouze v otevírací době. Platnost vstupenky je 1 rok. 

Overlay loader