Malostranská mostecká věž

12-15 let, 2. st. ZŠ, nižší gymnázia
od 15. let, SŠ, vyšší gymnázia

90 minut

1. stupeň ZŠ (3.–5. třída): program využívá věž jako autentické místo vybudované v době Jiřího z Poděbrad. Děti se s pomocí kopií sbírkových předmětů seznámí s pojmy, které charakterizují 15. století: podobojí, kališnictví či „dvojí lid“. Součástí programu je pracovní list.
Program není vzhledem k náročnosti vhodný pro žáky MŠ, 1. a 2. tříd ZŠ.
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Umění a kultura

2. stupeň ZŠ (6.–9. třída) a nižší gymnázia: program představí tuto věž jako stavbu postavenou v době vlády Jiřího z Poděbrad na místě zničeném husity. Lektor  připomene obrannou funkci věže a její výzdobu. Součástí programu je pracovní list.
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura

střední školy a vyšší gymnázia: lektor představí tuto fortifikační věž jako jednu z mála památek připomínajících v Praze vládu Jiřího z Poděbrad. Procházkou po těsném okolí věže a její důkladnou prohlídkou získají žáci možnost interpretovat význam této věže.
Vzdělávací oblasti: Dějepis, Umění a kultura, Člověk a společnost

Sraz účastníků před vstupem do věže. Program je spojen s pěším výstupem na věž. Objekt není vytápěn.

Informace pro pedagogy

Program připravila a vede: Markéta Gausová Zörnerová, tel. +420 221 709 666, gausova@muzeumprahy.cz
Cena: 30 Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.
Programy jsou vhodné pro menší skupiny (max. 25 dětí). Během programu je pedagogickému dozoru povoleno fotografovat.

Na program se objednávejte minimálně týden předem, prostřednictvím rezervačního systému níže, děkujeme.

Rezervační systém Obrázek