Řemesla v pořádku

Martina Lehmannová - autorka textů, výběr obrazového materiálu

Vydalo:
Muzeum hlavního města Prahy, 2014

Historie profesního sdružování pražských řemeslníků od středověku po současnost

(------LINKA------)

Anotace:
Publikace se zabývá historií i současností profesních sdružení řemeslníků. Čtenáři nabídne nejen historická data, ale především vhled do fungování historických cechů i současných asociací. Představeny jsou exponáty z kolekce cechovních předmětů Muzea hlavního města Prahy, která patří k největším na světě. Najdeme zde cechovní pokladny, korouhve, ferule, vývěsní štíty, bohatě zdobené mistrovské práce. Název publikace „Řemesla v pořádku“ je jistou slovní hříčkou, která vychází z historického označení cechů, kterým se u nás říkalo pořádky, protože pořádek, řád, čest a poctivost byly vždy spojeny s řemesly.

Eshop:
Více informací k publikaci, včetně anotací a slovu o autorovi naleznete na stránkách našeho eshopu, kde si můžete knihu také zakoupit.