Vážení návštěvníci, od 18. 12. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Nejstarší fotografie Prahy 1850-1870

Muzeum města Prahy představuje historický svět virtuálníma očima. Ve spolupráci s muzejními odborníky vznikají nové možnosti, jak Vás nechat nahlédnout do naší historie. Pohodlně se usaďte, online promítání začíná.

Nejstarší fotografie Prahy

Kniha Nejstarší fotografie Prahy je nejen unikátní sbírkou fotografií české metropole. Její autorky se rozhodly systematicky podchytit co nejširší spektrum fotografické produkce nejstaršího období, včetně jejích zvláštností a velikého počtu zajímavých snímků, které se dosud nikdy do popularizačních výběrů nedostaly. K naplnění tohoto záměru se spojily kurátorky tří pražských veřejných sbírek historických fotografií, Muzea města Prahy, Archivu hlavního města Prahy a Ústavu dějin umění AV ČR za spolupráce dalších institucí z Prahy a Vídně. Výsledkem několikaleté práce se stala monumentální odborná obrazová publikace, která zobrazuje více než 700 snímků Prahy vzniklých v prvních dvaceti letech existence fotografie.

Podívejte se na video, ve kterém knihu představuje jedna z autorek PhDr. Kateřina Bečková.

Pokud byste chtěli publikaci zakoupit, napište nám na e-mailovou adresu: publikace@muzeumprahy.cz, osobní předání v Praze je možné domluvit. Kniha je také v prodeji na e-shopech některých knihkupectví.