Od 12. 10. 2020 jsou uzavřeny všechny objekty MMP.

Mezinárodní den archeologie v Muzeu hlavního města Prahy

dům U Zlatého prstenu; Zámecký areál Ctěnice, Jinonice

17. 10. 2020

PŘELOŽENO

Mezinárodní den archeologie – program plánovaný na sobotu 17. října se ruší v plném rozsahu a překládá se na jaro 2021 – o termínu budeme informovat. Místo toho nabízíme v sobotu 17. října volný vstup do expozice „Praha Karla IV. – středověké město“ v domě U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1.

Letos poprvé v Zámeckém areálu Ctěnice s námi můžete oslavit svátek nejdobrodružnější vědy – archeologie!
Zámecký areál Ctěnice – Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř
Workshopy pro celou rodinu k Mezinárodnímu dni archeologie pořádá archeologické odd. muzea ​​​​10–16 hod.
S archeologií do středověku – součástí jsou i komentované prohlídky expozice Dějiny obce Vinoř. Od pravěku do 20. století. Začátky komentovaných prohlídek v 11:00, 13:00 a ve 14:00 hod. Akce probíhá ve venkovním prostoru.

Dům U Zlatého prstenu – Týnská 630/6, Praha 1 – Staré Město
Komentované prohlídky expozice Praha Karla IV. – středověké město, začátky v 11:00 a ve 14:00 hod.

Archeologická vycházka pravěkem i středověkem Butovic
Praha 5 – Jinonice
Sraz ve 13:00 hod. na zastávce autobusu MHD č. 149 – Sídliště Jinonice,
trasa: ulice Butovická – kostel sv. Vavřince v Butovicích – hradiště Butovice,
konec: stanice metra B Nové Butovice. Předpokládaná doba trvání 3 hodiny.

Vstup zdarma na všechny akce.