Hlavní budova muzea na Florenci je uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Muzeum Prahy

Zde nabízíme jeden střípek z historie Prahy v podobě 4 tématem provázaných odkazů a jednoho úkolu na pomoc distanční výuce.

Střípek z dějin Prahy č. 14 - Muzeum Prahy na Florenci

1. Pražské městské muzeum bylo otevřeno v roce 1883 v kavárenském pavilonu, který stál vedle dnešní novorenesanční budovy na Florenci. Přečtěte si o vzniku muzea, historii jeho hlavní budovy a podívejte se na staré fotografie.
2. Co jste mohli vidět v hlavní budově Muzea města Prahy, než byla uzavřena kvůli rekonstrukci? Společně s Honest Guide se vydejte na návštěvu muzea a procvičte se v angličtině.
3. Více o rekonstrukci budovy muzea (2020-2022) si přečtěte v článku Českého rozhlasu, kde si můžete poslechnout i rozhovor s ředitelkou muzea.
4. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Úkol:
Na webu Muzea hlavního města Prahy najděte, ve kterém objektu se nachází expozice Praha Karla IV. - středověké město. Dále napište, které jiné muzeum byste rádi navštívili a proč. Odpovědi zašlete svému učiteli.