Vážení návštěvníci, Muzem města Prahy od 3. do 5. prosince opět otevírá své objekty veřejnosti. VÍCE

Adolf Loos. Opakování génia

Architektonický trojúhelník, Studijní a dokumentační centrum Norbertov

ODLOŽENO, TERMÍN BUDE AKTUALIZOVÁN

od 17:00

Architekt Adolf Loos ve svém článku „Architektura“ formuloval základní myšlenku učení o bydlení: „Dům se musí líbit všem. Na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit nikomu…“ Doprovodná přednáška ke stejnojmenné výstavě představí architektonický odkaz Adolfa Loose a principy jeho tvorby, v jejichž duchu považoval etické a morální požadavky kladené na architekturu za důležitější než aspekty estetické.

(------LINKA------)

Informace pro návštěvníky

Přednáška je odložena z důvodu aktuální epidemiologické situace a nemožnosti zajištění dostatečných odstupů v přednáškové místnosti. Přednáška bude realizovaná v pozdějším termínu po dobu trvání stejnojmenné výstavy, která je instalována do 31. 1 2021. Děkujeme za pochopení.

Přednášející: Mgr. Maria Szadkowska
Vstupné: přednáška: 60 Kč

Nutná rezervace z důvodu omezené kapacity sálu

Vstup na přednášky rezervujte pomocí rezervačního formuláře