Jak se žilo v Müllerově vile

Každou středu zde nabízíme jeden střípek z historie Prahy v podobě 4 tématem provázaných odkazů a jednoho úkolu na pomoc distanční výuce.

Střípek z dějin Prahy č. 10 – Jak se žilo v Müllerově vile

Muzeum hlavního města Prahy je sice spjaté s novorenesanční budovou na Florenci, spravuje však také skvosty moderní architektury. Müllerova vila v pražských Střešovicích se dokonce řadí mezi světoznámé stavby.

1. Müllerovu vilu vám během čtyřminutové reportáže představí Toulavá kamera České televize.
2. Prozkoumejte historii i současnost unikátní Müllerovy vily. Podívejte se na její výstavbu, prohlédněte si interiéry, zjistěte, co je tzv. Raumplan Adolfa Loose…
3. Seznamte se s akcemi v rámci Roku Adolfa Loose 2020. Projekt vyhlášený Muzeem hlavního města Prahy a Národním památkovým ústavem chce připomenout dílo světově proslulého architekta, který se narodil před 150 lety v Brně.
4. Milovníci moderní architektury a zájemci o detailní prohlídku s fundovaným výkladem mohou (kromě živé návštěvy) zhlédnout hodinový záznam livestreamované prohlídky Müllerovy vily s architektem Adamem Gebrianem

Úkol: Vyhledejte v Praze (nebo jinde v ČR) různé typy funkcionalistických staveb. V tomto stylu můžete objevit rodinný dům, kostel, obchodní dům, školu, banku, galerii, administrativní budovu, továrnu či muzeum. Najdete v jednom městě alespoň 3 funkcionalistické stavby?

Seznam názvů budov a jejich umístění ukažte učiteli.