Od 15. 6. 2020 je hlavní budova muzea na Florenci uzavřena z důvodu rekonstrukce.

Klíče k Pražským věžím

Pražské věže

1. 1. 2014 – 31. 12. 2020

na každé věži cca 30 minut

.

Samoobslužná etapová hra pro rodiny s dětmi.

Hledejte klíče k pražským věžím, které poztrácel zapomnětlivý klíčník.

Navštivte alespoň čtyři z šesti věží: Novomlýnská vodárenská věž, Petřínská rozhledna, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městskou zvonici, Prašná brána.

Pravidla hry:
V pokladně těchto věží obdržíte do skupiny po zakoupení vstupenky jeden ‚Průkaz poctivého klíčníka Pražských věží'.

Každý člen skupiny dostane pracovní list, který během prohlídky věže průběžně vyplňuje. Pracovní list nakonec odevzdá ke kontrole některému z kustodů věže. Pokud bude většina úkolů splněna, získá skupina do průkazky razítko nalezeného klíče. Cílem je nasbírat alespoň čtyři razítka v průběhu 366 dní.

Jakmile získáte alespoň čtyři ztracené klíče, vydejte se do hlavní budovy muzea na Florenci – získáte ‚klíč k muzeu‘ a vstup zdarma pro Vaši rodinu!

Hra je k dispozici v české i anglické mutaci.

Ke stažení: Správně vyplněné pracovní listy ke kontrole.

Kontakt: lektori3@muzeumprahy.cz

Petřínská rozhledna - fotogalerie