Listopad 1989 v pražských ulicích

Každou středu zde nabízíme jeden střípek z historie Prahy v podobě 4 tématem provázaných odkazů a jednoho úkolu na pomoc distanční výuce.

Střípek z dějin Prahy č. 5 – Listopad 1989 v pražských ulicích

1. Prohlédněte si virtuální výstavu Listopad 1989 v pražských ulicích. Seznámí vás s průběhem událostí v hlavním městě.
2. Podívat se můžete také na sbírku plakátů Sametová revoluce v plakátech muzea hlavního města Prahy.

3. Zajímají vás další souvislosti? Zahrajte si deskovou hru Akce svoboda. Provede vás celým rokem 1989 – od ledna až do prosince.
4. Opravdu podrobný popis 17. listopadu 1989 , si můžete přečíst na stránkách Českého rozhlasu. Pokud vám připadá text příliš dlouhý, podívejte se alespoň na krátká videa, která jsou do textu vložena.

Úkol:  Vymyslete a zapište 3 otázky, které byste položili pamětníkovi listopadových událostí v roce 1989.