Pro kamna ke Špačkovi

Virtuální výstava

od 25. 3. 2020

Výstava seznámí návštěvníky s  výrobou kamnových kachlů i kamnářským řemeslem v Praze pozdního středověku a raného novověku. Představí také výjimečný archeologický nález hrnčířské dílny v Truhlářské (dříve Hrnčířské) ulici na Novém Městě pražském, objevené při rozsáhlém výzkumu bývalých kasáren Jiřího z Poděbrad na náměstí Republiky v letech 2003–2006, a jejího vlastníka – pražského měšťana, hrnčířského a kamnářského mistra Adama Špačka.

Součástí výstavy budou originální archeologické nálezy z oblasti hrnčířské a kamnářské výroby, dobová vyobrazení, rekonstrukce výrobních zařízení, 3D modely, vizualizace a filmové dokumenty důležitých součásti výrobních postupů, nebude chybět ani hmatová část a dětské aktivity.

Digitalizovaná výstava je převedena do deseti panoramatických pohledů, prostřednictvím kterých se můžete posouvat výstavním prostorem domu u Zlatého prstenu a kliknutím na interaktivní ikony si rozšířit zážitek o cenné informace.

Pro shlédnutí klikněte na ikonku Virtuální výstava.