Listopad 1989 v pražských ulicích

Virtuální výstava

od 25. 3. 2020

Výstava představuje prostřednictvím plakátů, letáků, fotografií a filmových záběrů průběh listopadových a prosincových událostí roku 1989 v hlavním městě Praze. Přibližuje návštěvníkům hlavní události a jejich aktéry, kteří byli tomuto dějinnému okamžiku přítomni a aktivně se podíleli na demontáži totalitního politického systému, jemuž před třiceti lety dominovala Komunistická strana Československa.

Výstava pokrývá časové období politických změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem 1989.

Digitalizovaná výstava je převedena do osmi pohledů, prostřednictvím kterých se můžete posouvat výstavním prostorem hlavní budovy muzea a kliknutím na interaktivní ikony si rozšířit zážitek o cenné informace.

Pro shlédnutí klikněte na ikonku Virtuální výstava.