Řemesla v pořádku

Vzdělávací oblasti:
Člověk a společnost, Člověk a svět práce, Člověk a příroda, Umění a kultura

Vhodné pro:
skupiny nad 10 osob (maximálně 25)

Komentovaná prohlídka expozice Řemesla v pořádku seznámí návštěvníky s dějinami řemesel a cechovního sdružování v sociokulturním i uměleckohistorickém kontextu od středověku po současnost.

Procházka expozicí je vedena standardní, interaktivní formou a je koncipována na 60 minut.

Lektorka představí významné historické fenomény – řemesla, řemeslníky, cechy, a seznámí tak návštěvníky poutavým způsobem s počátky cechů a se životem v cechu, se systémem fungování cechovních organizací, funkcí a nejtypičtějšími atributy těchto profesních sdružení.

Lektorka neopomene zmínit ani situaci po roce 1859, kdy byly cechy oficiálně zrušeny. V rámci prezentace současnosti zmíní organizace a profese, které jsou u nás v současné době nejaktivnější, a také ty, které vznikaly až po roce 1989.

Informace pro návštěvníky

Cena: 60 Kč, pro držitele průkazu ZTP, ZTP+P vstup volný.
Program připravila a vede: Radka Oudová, email: oudova@muzeumprahy.cz
Program je vhodný pro školní a zájmové skupiny nad 10 osob (max. 24)

Na program se objednávejte předem na e-mailové adrese oudova@muzeumprahy.cz nebo na telefonním čísle +420 601 555 080. Děkujeme.

Z vernisáže