Hlavní budova muzea

22. 1. 2015 – 24. 3. 2015

Termín: 22. 1. 2015 od 17 hod., 12. 2. od 15.30 a od 17.00, 19. 2. 2015, 24. 3. 2015 vždy od 17 hod.

AKTUÁLNĚ
Omlouváme se návštěvníkům, termín 19. 3. je zrušen, náhradním termínem je úterý 24. 3. Děkujeme za pochopení.

Komentovaná prohlídka výstavy Rudolfínští mistři – díla dvorních umělců Rudolfa II. z českých soukromých sbírek s autorkou výstavy PhDr. Eliškou Fučíkovou, CSc.

Výstava Rudolfínští mistři – díla dvorních umělců Rudolfa II. z českých soukromých sbírek představuje obrazy, sochy a grafiky, které byly kdysi součástí sbírek Rudolfa II. (1552–1612) na Pražském hradě. Po císařově smrti byly však jeho vzácné poklady rozptýleny do celého světa a jsou dnes součástí evropských a amerických galerií a muzeí. Rudolfínská díla, která se v minulosti dostala do soukromých sbírek, se čas od času objevují na světových aukcích. Tam je často kupují také čeští sběratelé. Jejich zásluhou se tak vracejí do Čech umělecká díla, která tvořila významnou součást národního kulturního dědictví a nyní ho opět obohacují. Souborně budou tato díla, zakoupená na aukcích v posledních patnácti letech, zpřístupněna veřejnosti poprvé.

Sraz ve vestibulu hlavní budovy muzea.

Objednávejte se, prosím, předem na e-mailové adrese behenska@muzeumprahy.cz nebo na telefonním čísle 221 012 940.

Vstupné na komentovanou prohlídku výstavy 30,- Kč