Rudolfínští mistři – díla dvorních umělců Rudolfa II. z českých soukromých sbírek

Hlavní budova muzea

dle rezervačního systému >>

Vhodné pro:
2. stupeň ZŠ a SŠ

Doprovodný edukační program k výstavě Rudolfínští mistři si klade za cíl prohloubit a oživit učební látku k tématům jako jsou Rudolf II., život v předbělohorských Čechách, umění renesance a manýrismu nebo dějiny a kultura střední Evropy na přelomu 16. a 17. století. Mladí návštěvníci se mohou navíc přesvědčit, že obraz nebo socha nejsou jen nahodilým projevem umělcova výtvarného talentu, ale že v těchto dílech můžeme nalézt spousty dalších významů, které jsou nám na první pohled skryty.

K dobrodružnému objevování a nenáročnému poznání jednoho ze zajímavých období českých dějin dopomohou pracovní listy. V nich se nachází také slovníček pojmů a významů, který žákovi či studentovi pomůže lépe porozumět autorským textům a popiskám.

V obecné rovině je program vhodný pro sledování mezipředmětových vztahů mezi dějepisem, výtvarnou výchovou, základy společenských věd a českým jazykem a literaturou.

Rezervujte si program pomocí rezervačního formuláře níže.

V případě potřeby nás kontaktujte na: najemnik@muzeumprahy.cz

Cena: 30,- Kč/žáka od 6 let věku, včetně vstupného, pedagogický dozor vstup zdarma.

Programy jsou vhodné pro skupiny (max. 20 dětí).

Během programu může pedagogický dozor fotografovat.
Program připravil a vede: Mgr. Václav Nájemník

Rezervační systém Obrázek